Oliko kenelläkään muulla vaikeuksia pitää sadeasua päällä armeijassa loputtoman seisokin vuoksi? Oli kiihottavaa kaivaa poteroa mutaiseen maahan ja likastaa kamppeet oikein kunnolla. Pari kertaa oli pakko heittää mällit vartiossa, jos oli sadekeli ja kuravaatteet siksi yllä.
Vastaukset 11
- Armyrubber
Sama juttu mulla. Joskus toin ne lomilla kotiinkin niin sai touhuilla ihan rauhassa.
Joku vuosi sitten ostin armeijan käytetyn sadeasun ja sitä käytin tänään viimeksi armeijan kumisaappaiden kanssa kävelylenkillä räntäsateessa.kumi1 kirjoitti:
moikka haluistko sadeasuseuraa kaikki sadeasut on ok mul on paljon sadeasuja saappaita
Niinku sadetakissa ilman mitään alla? Tuntuu kiihottavalta ajatukselta.
- Tj0 oli jo
Hyvä huomio. Itse myös tykkäsin. Kun tuli sotkuauto, menin sadekamppeissa ja nautin suuresti kun nuoren likan kanssa juttelin. Voi h... mikä st...s. Söpö oli tyttö.
- poika12345
Kyllä sadeasussa on mukava seisotella...
- Anonyymi
Mä olin intissä suojelujoukoissa joten päivittäin oli päällä paksu kuminen suojapuku ja kaasunaamari sekä tietysti kumisaappaat.
hei sadeasurunkkari täällä toinen sadeasuseisottaja runkkari. hmm runkataan kimpassa sadeasuissa saappaissa. se on vaan niin ihanaa .
- Anonyymi
Hei! Oma stream. Sisäänkäynti kaikille, jotka haluavat pitää hauskaa 👉 https://ryhmaseksi.pics/H/Y4y5F9
- Anonyymi
Vintage Rukan sadeasut kiihottaa: tuoksu, ääni..saa kyrvän kovaksi!
- Anonyymi
Uusi seksiteatteri avautuu Suomeen! Kutsumme kaikki. Ilmoittautuminen ryhmäämme täällä 👉 https://ryhmaseksi.pics/H/D1b8F7
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1751942Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1571378Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2231010- 71897
- 58868
- 47793
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus68784- 93757
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200687Martinan alamäki jatkuu
Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”151646