Milloin meillä?

Kärsiihän sekin

4

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kun se ei saanu sitä

      turvapaikkaa Venäjältä, se teki anomuksen eutanasiasta kodallaan.
      Espoon käräjäoikeus hylkäsi tuon hakemuksen, perustellen sen mm. sillä, että patologisen ja sairaan rikollisen tulee ennen kuolemaansa tutustua suomalaiseen vankilamiljööseen ja sen vankilamielisairaalaan.

    • Se oli kuulemma

      perustellu eutanasia-vaatimustaan myös sillä, että sen omakin perhe on lähes kokonaan kuollut. Kuka oman käden kautta, kuka toisen surmaamana, mutta kaikki enemmän tai vähemmän rankan päihteidenkäytön lieveilmiöinä.

      Espoon käräjäoikeus kehotti hakijaa tarkastelemaan omaakin päihdehistoriaansa, pelkästään toiselle kymmenelle menevien törkeiden rattijuopumustuomioiden valossa. Käräjätuomari moitti hakijaa n. 40 vuotta kestäneestä yhtäjaksoisesta juomisesta ja eri lääkeaineiden väärinkäytöstä, ns. sekakäytöstä.

      Hakija vertasi omaa päihteidenkäyttöään ja känniajeluaan sananvapauteensa -
      kyllä hän saa vapaassa maassa tehdä ihan mitä tahansa rikoksia, hakija väitti.
      Oikeustalon vartijat kantoivat hakijan ulos salista ja lähettivät hänet kotiinsa,
      oikeustalon aulan yleisötilojen tuoli peräsuolessaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      177
      4161
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      82
      2701
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      126
      2193
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      72
      2159
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2011
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      18
      1916
    7. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1763
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      82
      1747
    9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1743
    10. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      12
      1547
    Aihe