Asko Kervisen esitti vertauksen Osmo Pehkosen tapaukseen

Hyvä joukkoviesti

Aihe: Tärkeää oikeudellista ja tasa-arvoisuutta koskevaa tietoa Kotkan tilapalvelujohtaja Osmo Pehkoselle
Lähetetty: 3.1.2015 14:30
Lähettäjä: asko kervinen


Tärkeää oikeudellista ja tasa-arvoisuutta koskevaa tietoa Kotkan tilapalvelujohtaja Osmo Pehkoselle


http://www.kymensanomat.fi/Online/2015/01/02/Keskuskoulun asiakirjasalailusta rikosilmoitus Kotkassa /2015318437583/4

Arvoisa Kotkan tilapalvelujohtaja Osmo Pehkonen, Kymen Sanomien uutisten mukaan Teistä on tehty rikosilmoitus tieto- ja asiakirjapyyntöä koskevassa asiassa, vaikka rikosilmoituksen tekijä on saanut kaikki tarvittavat tiedot ja asiakirjat toisin, kuin minun eli Kotkan kaupungin Kervis-asian tapauksessa, jossa olen lukuisia kertoja pyytänyt tieto- ja asiakirjapyyntöihin lain takaamia kirjallisia vastauksia kaupunginjohtaja Henry Lindelöfiltä ja kaupunginsihteeri Raino Hassiselta ja Kotkan kaupungilta, mutta tästä huolimatta minulle ei ole annettu minkäänlaista vastausta esimerkiksi 11.2.2012, 6.2.2014, 19.2.2014 ja 20.2.2014 päivättyihin tieto- ja asiakirjapyyntöihini.

http://www.kymensanomat.fi/Mielipide---Sana-on-vapaa/2013/03/28/Miksi asiakirjapyyntööni ei vastata/2013315431479/69

Arvoisa tilapalvelupäällikkö Pehkonen, ottakaapa tämä viestini talteen varmuuden vuoksi siinä tapauksessa, että joudutte asiasta rikospoliisin kuultavaksi ja kertokaa rikospoliisille, että miksi Asko Kervisen tieto- ja asiakirjapyyntöihin vastaamatta jättäminen ei ole ollut rikos.

Tasa-arvoisen oikeuskäytännön mukaan Teitä Osmo Pehkonen on mahdottomuus asettaa rikosseuraamukseen, jos esitätte rinnakkaistapauksena Asko Kervisen tapauksen, jossa Kotkan kaupungin johtavat virkamiehet, kaupunginjohtaja Lindelöf ja kaupunginsihteeri Hassinen ovat laiminlyöneet virkavelvollisuutta jättäessään vastaamatta allekirjoittaneen tieto- ja asiakirjapyyntöihin.


Haminassa 3.1.2015

Asko Kervinen

1

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jälkilöylyä

      Asko Kervinen oli oikeassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      171
      6197
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1724
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1508
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1270
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      932
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      29
      860
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      97
      836
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      789
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      224
      746
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      739
    Aihe