En saanut stipendiä koska omistan Skodan

Olin vuosikurssini paras yliopistossa ja minulle olisi kuulunut stipendi, mutta se evättiin koska tilastojen mukaan Suomen rikkaat ajavat Skodalla. Vauraudesta voi siis olla haittaakin.
560
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Et sinä ole ollu ku apukoulussa ja sielähän ei jaeta stipendejä

Äänestä
  • Apukoulussa ovat Tojokuskit.

    Äänestä

Ja sekin vielä

Äänestä

No, perustelehan tuo fiktiosi edes jotenkin.

Äänestä

Olisit tuhlannut stipendin kuitenkin Skodan korjauksiin et opiskeluun, siksi se evättiin ;-)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Maanteiden kuningas kirjoitti:

Olin vuosikurssini paras yliopistossa ja minulle olisi kuulunut stipendi, mutta se evättiin koska tilastojen mukaan Suomen rikkaat ajavat Skodalla. Vauraudesta voi siis olla haittaakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu