Viiala

Oon tällänen landepaukku ja muuttamassa viialaan. Saako sieltä helposti tussua ja millaset menomestat kylässä on?
174632
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Mottalasta sai ainakin joskus -70-80 luvulla perää ja pesää.Niin ja seurahuoneeltakin tärppäs.

Äänestä
  • Ei mottalaa ole enää edes olemassa.Viialassa ei ole kunnon ravintolaa enää ollenkaan eikä mitään meno paikkoja.Pikku kapakoita vain

    Äänestä

Esson baarista saa.Kysy Saria.

Äänestä

Toijalassa ainakin joskus oli paari nimeltä ratapup, en tiiä onko enää toiminnas mut ai hitto siel oli kimmoi ja nättei jos niiltä ei saanu ni johan ol kumma...

Äänestä

Viialassa toimi aikoinaan Nirhan Viila. Onko tietoa osoitteesta? Myöhemmin Kalevi Nummisen perustama jääkiekkomailatehdas Montreal-Urheilu. Vieläkö löytyy hallin sijainti?

Äänestä
  • Ennenvanhaan Viialasta sai monelta lestinheittäjältä pimeetä viinaa. Mikä on tilanne tanäpäivänä?

    Äänestä

Viialasta on hiljalleen tulossa Tampereen lähiö, Pirkanmaan Nurmijärvi. Sieltä ajaa nopeammin Tampereelle töihin mitä ruuhka-aamuna monesta Tampereen asuinalueesta. Ensi kesänä junankin pitäisi mennä tunnin välein ja juna menee Tampereen keskustaan nopeammin mitä ratikka Hervannasta.

Äänestä
  • Viialassa asuu villi ja viisas kansa. Varsinkin ne alkuasukkaat jotka pällistelee aina torin jollain laidalla tyyliinsä uskollisena. Kyttääkö ne persettä vai mitä ihmettä odottaa.

    1Äänestä

Viialassa ainakin se vaalea pyöreäpyllyinen nainen on hyvä ihminen. Olen parikin kertaa käyny naimassa sitä ja juotu vielä oluet päälle.

Äänestä
  • Noin vuosi sitten nain myös ja oikein useampaan kertaan samalla käynnillä. Olutta myös aina vetojen välissä juotiin. Mulkku oli hellänä parisen päivää reissun jälkeen, mutta sanoa täytyy, että kyllä kannatti.

    Äänestä

Eikös Viialalaiset muutenkin ole landepaukkuja/ituniskoja. Et siis eroa millään lailla kantaväestöstä.

Äänestä

Viialaan on muuttanut kommunisti-feministi-silakka-metoo-blm-punaviherikkö-miesoletettu. Miinusta kylälle.

Äänestä

Montrealin tehdas vastapäätä Tampereelle lähtevää seisaketta

Äänestä

Sama aloittaja oli muuttamassa Vesilahteen samoilla kysymyksillä, koita nyt päättää mihin olet muuttamassa.....mielikuvissasi trolli.

Äänestä
  • Vesilahteen ei ainakaan kannata landepaukun muuttaa, sieltä ei pesää heru . Kaikki pubi ruusut juoneet itsensä hengiltä joilta joskus pesää sai. Rahallakaan ei saa sieltä pesää koska kaikki vaimot on uskollisia siveydensipuleita ainakin selvinpäin.

    Äänestä

Tuli porvarienemmistö Pirkanmaan aluevaltuustoon. Punavihreät oli huonompia ja hävisivät. Ottivat turpaansa.

Mitä tähän sanoo Viialan punnikit? Oletteko vähän turhia?

Äänestä

Nihkeetä on näin luulen, onnea matkaan eniveis

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Isokankinen lande kirjoitti:

Oon tällänen landepaukku ja muuttamassa viialaan. Saako sieltä helposti tussua ja millaset menomestat kylässä on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu