Vem blir fennonas Hitler ?

Svenskhatet bara växer och växer,vem tar upp Hitlers mantel ?
1767
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Tala,men han har åldern emot sig.

Äänestä
  • Jag är pensionär,man måste flytta inan vi hat gaskamrar och liknande,

    Äänestä

  • annat land kirjoitti:

    Jag är pensionär,man måste flytta inan vi hat gaskamrar och liknande,

    Ingen trodde på vad det gjordes mot judarna heller !

    Äänestä

Niin_nol är också en bra kandidat?

Äänestä
  • Rädda sig den som kan .det kommer inga varningar.

    Äänestä

Wallin, Haglund, Nylander, Henriksson, Lipponen, Sasi, Storgård, Katainen - näistä se Hitleri löytyy. Ansiot ainakin puhuvat puolestaan.

Äänestä
  • Svekojen Hitler on Freudenthal. Hitler otti mallia svekojen Freudenthalista ja Ruotsin Rasbiologiska instituutista.

    Suomalaisten rasistisuudesta ruotsalaisia kohtaan ei ole vielä näyttöä mutta ruotsinkielisten rasistisuudesta suomalaisia kohtaan on ollut näyttöä jo satoja vuosia joka päivä.

    Äänestä

"Vem blir fennonas Hitler?"

Kun fennoista (5 miljoonaa suomenkielistä) noin kolme neljäsosaa puhuu pakkoruotsista ja kaikista sen lisukkeista, he puhuvat vain itseään koskevasta asiasta. Siihen RKP katsoo oikeudekseen sekaantua ja aina aloitteellisena, vaikkei asia ollenkaan koske sen kannattajia. Sillä tavalla RKP kerjää vihaa kellokkaitaan kohtaan, esimerkiksi Mikaela Nylander, ja siten myös kannattajiaan kohtaan, joista ehkä 60 prosenttia puoltaa enemmistön pakkoruotsia kellokkaidensa mukana.

Nyt sitten "nyfiken blå" vetää avukseen Hitler-kortin. Siten tämä sveko heittäytyy uhatuksi sen vuoksi, että Tala ja neljä viidesosaa kansasta vastustaa pakkoruotsia. Pakkoruotsin vastustaminen on muka uhka ruotsin kielen säilymiselle ruotsinkielisten suussa ja päässä. Sehän merkitsee sitä, että suomenkin kieli säilyy Ruosissa vain, jos sitä pakkosuomen muodossa jotenkin säilötään enemmistön päähän.

Äänestä
  • Kuuluuko Närpiön tomaattikasvatus ja pakkoruotsi yhteen? Nettisuom. fennon mukaan kyse on samasta asiasta.

    Äänestä

  • pakkoviljelyä kirjoitti:

    Kuuluuko Närpiön tomaattikasvatus ja pakkoruotsi yhteen? Nettisuom. fennon mukaan kyse on samasta asiasta.

    Näin "pakkoviljelyä" kyselee: "Kuuluuko Närpiön tomaattikasvatus ja pakkoruotsi yhteen? Nettisuom. fennon mukaan kyse on samasta asiasta."

    Yhdistikö aloittaja pakkoruotsin ja Närpiön tomaatinviljelyn toisiinsa Hitler-kortin heiluttelun arvoisiksi?

    Äänestä

  • pakkoviljelyä kirjoitti:

    Kuuluuko Närpiön tomaattikasvatus ja pakkoruotsi yhteen? Nettisuom. fennon mukaan kyse on samasta asiasta.

    Utan vidare bör Närpes tomater deporteras.

    Äänestä

Svenskhatet = oikeudenmukaisen kielipolitiikan vaatiminen? Mutta tosin, kun täällä ruotsinkieliset näyttävät jaatkuvasti sen järjettömän sisältään kumpuavan suomalais- ja suomalaisuusvihan, ei voi olla jotenkin vastareagoimatta. Sellainen suomalaisviha synnyttää minussa kyllä oikesti inhoa ja samalla suurta rakkautta sitä omaa kulttuuria ja äidinkieltä kohtaan, joka on kokenut kovaa rasismia. Suomalaisten tunne on siis vain reaktiivinen, minkä taidatte hyvin kyllä tietää.

Äänestä
  • Fennon tuntemaan suureen vihaan on ainoastaan fenno itse syyllinen. Ei kukaan ulkopuolinen voin vihata fennoa niin paljon. Fenno on itse itsensä Hitler. Fenno on itseään kohtaan myös vahva rasisti. Fenno ei hyväksy itseään oikein mihinkään.

    Äänestä

  • Itsensä Hitler kirjoitti:

    Fennon tuntemaan suureen vihaan on ainoastaan fenno itse syyllinen. Ei kukaan ulkopuolinen voin vihata fennoa niin paljon. Fenno on itse itsensä Hitler. Fenno on itseään kohtaan myös vahva rasisti. Fenno ei hyväksy itseään oikein mihinkään.

    "fenno on itsensä hitler"

    - ja sinä et ole siis rasistinen suomalaisia (="fenno") kohtaan?

    Äänestä

  • kiitollinen suomalai kirjoitti:

    "fenno on itsensä hitler"

    - ja sinä et ole siis rasistinen suomalaisia (="fenno") kohtaan?

    Olen fenno ja olen rasisti itseäni kohtaan ja olen sikäli rasisti suomalaista kohtaan. Tuliko selväksi?

    Äänestä

  • rasismiin taipuvainen kirjoitti:

    Olen fenno ja olen rasisti itseäni kohtaan ja olen sikäli rasisti suomalaista kohtaan. Tuliko selväksi?

    Pois paggoruotsi-Ååååå-mies on selvästi sveko joka yrittää upottaa svekoille piinallisimmat kirjoitukset.

    Siispä talkoisiin fennot ja nostetaan ne piinallisimmat takaisin ylös.

    Äänestä

  • huusianna. kirjoitti:

    Pois paggoruotsi-Ååååå-mies on selvästi sveko joka yrittää upottaa svekoille piinallisimmat kirjoitukset.

    Siispä talkoisiin fennot ja nostetaan ne piinallisimmat takaisin ylös.

    huusianna är en bra kandidat ?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


nyfiken blå kirjoitti:

Svenskhatet bara växer och växer,vem tar upp Hitlers mantel ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu