Paksu dildo?

kiitos vastauksesta.

Olin yhdynnässä miehen kanssa, jolla oli paksu siitin. Se tuntui tosi hyvältä. Myöhemmin tyydytin itseni isolla banaanilla, ja sain saman tunteen: todella voimakkaan ja pitkän orgasmin.

Katselin äsken dildoja nettikaupoista (haluaisin tilata paksun dildon), mutta kaikki ovat normikokoisia tilastojen mukaan, eli n. 14-15 cm ympärysmitaltaan ja 3-4 cm halkaisijaltaan!

Siis olenko nyt aivan erehtynyt, vai eikö tuo ole ohut tai korkeintaan normaalipaksuinen miesten peniksissä?

Minulla ei ole tällä hetkellä banaaneja kotona, joten en voi mitata. Haluaisin siis tietää, mikä on paksun dildon mitta noin yleensä (muttei tietenkään liian paksu), ja että mistä niitä voisi tilata (alle 30 eurolla mielellään)? On myös välttämätöntä, että dildo on joustavaa materiaalia eikä kovamuovia tms..

7

3702

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • löytyy M

      "kiitos vastauksesta", luulen, että sinulle sopisi Basix 9", pituus 22,9 cm, halkaisija 6,5 cm, 34 euroa. On valmistettu täyskumista USAssa eikä sisällä haitta-aineita.

      Näitä myy Keltainenruusu sekä kaupassa Helsingissä että nettikaupassa. Jos olet läheltä, voit poiketa kaupassakin. Siellä on erittäin korrekti palvelu, ei hämmästellä.

      Eräs tyttö näytti suurta silikonista dildoansa. Se meni juuri ja juuri hänen vittuunsa, jos se oli erittäin kostea. Harmi, etten tullut kysyneeksi tarkkoja mittoja enkä, mistä se oli hankittu.

      Niin, ja tyttö kertoi, että koska se oli kokosilikoninen ja huoneenlämpöinen, siitä tuli miellyttävä, kun piti sitä ensin lämpimässä vedessä, Varmaan tarvitset lisäksi myös liukuainetta. Sitähän saa vaikka Citymarketista.

      Ennenkuin ostat tai tilaat, kannattaa kuitenkin erikokoisin esinein testata, mikä vitussasi tuntuu sopivalta. Banaanin lisäksi voit kokeilla, makkaralla tai pullolla. Sitten mittaat ympärysmitan. Läpimitta on siitä n. 1/3.

      Paljon iloa puuhissasi! :)

    • oli paksu

      Yleensä naisen ranteen ympärysmitta on sopiva ison dildon ympärysmitaksi.

      Harmi, ettei markkinoilla ole säädettävää jonka voisi pumpata sopivan paksuiseksi.

    • 17+14

      Kyllä se nyt niin vaan menee että noi mitat on jonkin verran keskimääräistä suuremmat kun puhutaan oikeasta elämästä. Useimpien tilastojen mukaan keskimääräinen ympärysmitta on 12-13 cm paikkeilla. Ja vaikka pituudesta ei kysytty niin sen numerot ovat yleensä 13-15 cm alueella.

      • laatutietoinen =)

        Niin mutta kysyjä ei etsikään korvaajaa minimunalle..


      • 7+20
        laatutietoinen =) kirjoitti:

        Niin mutta kysyjä ei etsikään korvaajaa minimunalle..

        Niin, vastaus oli siis kysyjän kysymykseen "Siis olenko nyt aivan erehtynyt, vai eikö tuo ole ohut tai korkeintaan normaalipaksuinen miesten peniksissä?"


    • Anonyymi

      Olen 29v.mies.Ite tykkään tosi isosta.Käytän 9cm paksua dildoa ja siitä saan kunnon fibat.

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      129
      2178
    2. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      26
      1758
    3. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

      Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
      Ikävä
      12
      1339
    4. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      70
      1211
    5. Yritys Kannus

      Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
      Kannus
      12
      1187
    6. Oletko täällä mies?

      Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
      Ikävä
      88
      1002
    7. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

      Meidän suhde ei ikinä toimisi.
      Ikävä
      83
      876
    8. Mies kadonnut

      Kukas siellä kolarissa on kadonnut
      Kolari
      17
      867
    9. Kuin sonnilauma

      Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon
      Kuhmo
      16
      771
    10. Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa

      Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks
      Lieksa
      107
      701
    Aihe