Apua, en pääse kirjautumaan edes...

epätoivoinen opiskelija

Moikka, voisiko joku pian neuvoa mikä mahtaa olla vialla tietokoneessani? En pääse nöyttökuvan jälkeen vanhalla tutulla salasanallani koneelle. Olen kaikki mielestäni yrittänyt. Caps lokin ja numlockit. Aina vaan se sanoo virheellinen salasana. Ja pyytää tarkistamaan että varmasti kirjaudun Microsofti- tilin salasanalla..miksi? Olen tänään ollut koneella ihan omalla vanhalla salasanallani

4

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koneenhenki

      Kato että kirjaudut omalle tilillesi etkä esim guestiin tms. Ootko suututtanu koneen jollain tavalla? Sille jos tiuskii tai muuta niin se saattaa mennä moneks päiväksi lakkoon. Yritä puhua sille ystävällisesti ja lupaat pyyhkiä pölyt useemmin niin se saattaa leppyä.

      • alkuperäinen opiskelija

        :D joo myönnän tiuskineeni. Mut ku mä ole ihan tumpelo tietotekniikassa...en ymmärrä miten olen voinut kirjautua jonkun muun...kun kukaan muu ei käytä konettani (kuin kissa salaa) mun lisäksi. Ja sit miten voin kirjoittaa "tilin" väärin kun kirjaudun aina suoraan salasanalla? Olisiko VLAN herjalla puhelimeeni jotain tekemistä tän kans, se viestittää koko ajan että päivitä VLAN tärkeän päivityksen vuoksi...mut kun en ole tiennyt miten se tehdään..?


      • Hernekeittolan Erkki
        alkuperäinen opiskelija kirjoitti:

        :D joo myönnän tiuskineeni. Mut ku mä ole ihan tumpelo tietotekniikassa...en ymmärrä miten olen voinut kirjautua jonkun muun...kun kukaan muu ei käytä konettani (kuin kissa salaa) mun lisäksi. Ja sit miten voin kirjoittaa "tilin" väärin kun kirjaudun aina suoraan salasanalla? Olisiko VLAN herjalla puhelimeeni jotain tekemistä tän kans, se viestittää koko ajan että päivitä VLAN tärkeän päivityksen vuoksi...mut kun en ole tiennyt miten se tehdään..?

        Laita pin koodi kysely vaikka niin ei tarvi salasanojen kans pelleillä.


    • Nettiyhteys on pois päältä jolloin MS tiliin ei voi kirjautua?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      86
      1819
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      145
      1278
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1100
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      966
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      78
      902
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      84
      840
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      826
    8. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      819
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      817
    10. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    Aihe