Moikka, voisiko joku pian neuvoa mikä mahtaa olla vialla tietokoneessani? En pääse nöyttökuvan jälkeen vanhalla tutulla salasanallani koneelle. Olen kaikki mielestäni yrittänyt. Caps lokin ja numlockit. Aina vaan se sanoo virheellinen salasana. Ja pyytää tarkistamaan että varmasti kirjaudun Microsofti- tilin salasanalla..miksi? Olen tänään ollut koneella ihan omalla vanhalla salasanallani
Apua, en pääse kirjautumaan edes...
4
107
Vastaukset
- koneenhenki
Kato että kirjaudut omalle tilillesi etkä esim guestiin tms. Ootko suututtanu koneen jollain tavalla? Sille jos tiuskii tai muuta niin se saattaa mennä moneks päiväksi lakkoon. Yritä puhua sille ystävällisesti ja lupaat pyyhkiä pölyt useemmin niin se saattaa leppyä.
- alkuperäinen opiskelija
:D joo myönnän tiuskineeni. Mut ku mä ole ihan tumpelo tietotekniikassa...en ymmärrä miten olen voinut kirjautua jonkun muun...kun kukaan muu ei käytä konettani (kuin kissa salaa) mun lisäksi. Ja sit miten voin kirjoittaa "tilin" väärin kun kirjaudun aina suoraan salasanalla? Olisiko VLAN herjalla puhelimeeni jotain tekemistä tän kans, se viestittää koko ajan että päivitä VLAN tärkeän päivityksen vuoksi...mut kun en ole tiennyt miten se tehdään..?
- Hernekeittolan Erkki
alkuperäinen opiskelija kirjoitti:
:D joo myönnän tiuskineeni. Mut ku mä ole ihan tumpelo tietotekniikassa...en ymmärrä miten olen voinut kirjautua jonkun muun...kun kukaan muu ei käytä konettani (kuin kissa salaa) mun lisäksi. Ja sit miten voin kirjoittaa "tilin" väärin kun kirjaudun aina suoraan salasanalla? Olisiko VLAN herjalla puhelimeeni jotain tekemistä tän kans, se viestittää koko ajan että päivitä VLAN tärkeän päivityksen vuoksi...mut kun en ole tiennyt miten se tehdään..?
Laita pin koodi kysely vaikka niin ei tarvi salasanojen kans pelleillä.
Nettiyhteys on pois päältä jolloin MS tiliin ei voi kirjautua?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4362759Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1962019- 631865
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3261434Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1601242Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal741136- 901073
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.341057Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121027K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8997