Annetaan 2,5-vuotias urosrotta uuteen kotiin, jossa on toinen rotta tai rottia sille seuraksi. Sen veli kuoli juuri, joten etsin sille uutta kotia, jossa sen ei tarvitsisi asua yksin.
Rotta on terve, mutta vanhuuden merkkejä jo näkyy. Se ei viihdy sylissä mutta on seurallinen lattialla ollessaan.
Rotta sijaitsee Jyväskylässä ja sen häkin ja muut tarvikkeet saa halutessaan mukaan
Rotta etsii kotia
1
127
Vastaukset
- surhym
Voi sun poika on kuule niin vanha mies jo että ei taida onnistua uuteen kotiin tottuminen. Poika rotat ovat muutenkin vaikeampia tapauksia saada totutettua uuteen omistajaan, tuossa totuttamisessa loppuu aika kesken tuon ikäiseltä rotalta. Luulen että kannattaa vain pitää poika omassa kodissa loppuun asti, vaikka joutuisi olemaan yksin. Pidä poikaa vain mahdollisimman paljon vapaana ja sun seurassa.
Kokemukseni mukaan vanhemmat pojat nauttii vain vapaana tepsuttelusta vaikka itse tekisit muuta etkä kiinnittäisi huomiota poikaan, kyllä ne itse hakeutuvat jalkoihisi pyöriin tai tunkevat syliin jos kaipaavat läheisyyttä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614298KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1362989Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452332Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?442218- 241873
- 911792
- 281586
- 221529
- 1471367
- 321200