Uudet renkaat...

Ostin uudet Micelin renkaat vakuutusyhtiöiden vahinkokeskuksesta 120e/4 uutta rengasta,niissä on se vika että kone tehtaalla on jättänyt nastan sieltä ja nastan tuolta välillä pois mutta vain muutaman per rengas..

Onkohan noi hyvät...?
3539
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kone jättäny,vaan ne on katkennu sisään ilmeisesti joku materiaalivika.ostin minäkin ne ja halavat oli

Äänestä
  • vakuutusyhtiö on toiminut vastuuttomasti myydessään ne! Tai antaessaan ne edelleen myytäväksi.

    Äänestä

  • voi olla kirjoitti:

    vakuutusyhtiö on toiminut vastuuttomasti myydessään ne! Tai antaessaan ne edelleen myytäväksi.

    Hei
    Nastan paikkoja on renkaassa enenmmän kuin suomessa laki sallii nastoja/rengas.

    -> Nastoitetuissa talvirenkaissa on uutena siellä täällä tyhjiä nastanpaikkoja.

    Jos viitsit niin laske ne nastat joka renkaasta, pitäisi tulla uusissa renkaissa tasatulos ja vielä joku tasaluku kuten 120kpl tai jotain... en muista tuota lakia tarkemmin mutta tämmöistä minulle rengaskaupasta jäi mieleen vuosi sitten.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jimi kirjoitti:

Ostin uudet Micelin renkaat vakuutusyhtiöiden vahinkokeskuksesta 120e/4 uutta rengasta,niissä on se vika että kone tehtaalla on jättänyt nastan sieltä ja nastan tuolta välillä pois mutta vain muutaman per rengas..

Onkohan noi hyvät...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu