Pussailin muutama kk sitten yhden ihmisen kanssa ja harrastimme suuseksiä. Nyt hän ilmoitti, että hänellä on keuhkotuberkuloosi! Voiko minullakin olla? Joudunko nyt johonkin karanteeniin? Hänellä oli todettu se tänään ja oli päässyt heti kotiin :o
Voiko minulla olla tuberkuloosi??
ahdistaaa
2193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mene tutkittavaksi ja sano että olet ollut kontaktissa taudinkantajaan. Niin helppoa se on.
Siinä vaiheessa ei ole helppoa, mikäli alat "tietämättömänä" levittää sitä ympäriinsä ja se tuhoaa keuhkosi. Tuberkuloosi voi itää ja piillä vuosikymmeniä.
Ei kannattas harrastaa seksiä mustan miehen kanssa. Niillähän on jo potenttiaalisesti taudit : HIV, B-hepatiitti ja tuberkuloosi. Nehän tarkastetaankin mm. näiden monien muiden tautien varalta kun tulevat Suomeen. Eli miettikääpä ihmiset millaiset on näiden mamujen sairaalakulut vasta kun tulevat Suomeen entä sen jälkeen. Siinä ollaan koko ajan veronmaksajien kukkarolla niin sinun kuin minun.