Näin on sanonut yksi tuttu perämies.
Osaako kukaan arvon palstalaista arvata/tietää, miksi ?
Le Monnet Club kahvin kanssa on herrasmiehen nautintoaine.
Osaako kukaan arvon palstalaista arvata/tietää, miksi ?
Le Monnet Club kahvin kanssa on herrasmiehen nautintoaine.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Joo tiedän! Vertaus tulee lipun väreistä. Kongon lipussa on prikulleen sama väritys!
Suomen oma Kypros.
Onko kukaan kertlonut sinulle, että Suomea pidetään Pihjois- Euroopan Kongona. Maapallon takapajulana.
Varustamotuista ja maataloustuista päätellen se taitaa sitä ollakin, muualla maailmassahan ahvenanmaalaiset ja närpilöiset KYLÄLÄISET olisivat jo ajat sitten kuolleet nälkään tai ainakin sortuneet kerjäläisiksi ja vaeltelijoiksi, vaeltaminenhan on svekoilla verissä romanien kanssa jaettujen indo-arjalaisten geenien takia.
AX itsenäiseksi!
Mahtaisivat ahvenanmaalaiset huokaista helpotuksesta jos pääsisivät tästä vuosikymmenten ikeestä, fennoista, eroon. Ei mikään ihme, että nytkin menee hyvin, mutta jos pääsisi fennolaiskureiden, saamattomien, elatuksesta eroon, niin menisi vielä paremmin. Tämän Suomen hallituskin tietää varsin hyvin.
Affenat olisivat jo kauan sitten pyrkineet ja PÄÄSSEET myös itsenäisiksi tai Ruotsin alaisuuteen, jos "laiskat fennot" eivät maksaisi heille valtavia tukia!