Ralf ja Maarit Lindströmin rukousohjelma Kun Herra vastaa, tänään klo 19-20:30.
Nyt menossa rukousohjelma
8
221
Vastaukset
- Jumalan tulta
Tuli vähän liian myöhään tuo viestisi. Olisin katsonut mielelläni, tämä pariskunta on täynnä Jumalan Henkeä.
- Linkki ohjelmaan
Eilinen ohjelma löytyy jo arkistosta:
http://www.tv7.fi/vod/player/?program=41786
Ohjelmassa kävi ilmi että Ralfilla on jokin vakava sairaus, muut studiossa olleet ja katsojat rukoilivat hänen puolestaan. Hyvä muistaa Ralfia rukouksin. - niinkuin HÄN...
Linkki ohjelmaan kirjoitti:
Eilinen ohjelma löytyy jo arkistosta:
http://www.tv7.fi/vod/player/?program=41786
Ohjelmassa kävi ilmi että Ralfilla on jokin vakava sairaus, muut studiossa olleet ja katsojat rukoilivat hänen puolestaan. Hyvä muistaa Ralfia rukouksin.Ralf vaikutti olevan täynnä Jumalan Rauhaa ja Lepoa, sisar vieressä (rouva?) taas hyvin levoton ja epäselvä lappusia tms. lukiessaan. Jumalan Pyhästä Hengestä on kirjoitettu Sanassa, että Hän on hiljainen ja nöyrä sydämeltään, ei Hän korota ääntään eikä huuda..tark. toki Jeesusta itseään, Hänen Henkensä on Pyhä. Ihana kuitenkin, että Hän on luvannut täyttää omiansa Hengellään! Silloinhan meistäkin tulee samankaltaisia, niinkuin Hän oli tässä maailmassa. Ralf mielestäni kirkasti Herraa Jeesusta...Parantakoon Herra pariskunnan, koska avioliitossa heistä tullut yksi.
- Jumalan tulta
niinkuin HÄN... kirjoitti:
Ralf vaikutti olevan täynnä Jumalan Rauhaa ja Lepoa, sisar vieressä (rouva?) taas hyvin levoton ja epäselvä lappusia tms. lukiessaan. Jumalan Pyhästä Hengestä on kirjoitettu Sanassa, että Hän on hiljainen ja nöyrä sydämeltään, ei Hän korota ääntään eikä huuda..tark. toki Jeesusta itseään, Hänen Henkensä on Pyhä. Ihana kuitenkin, että Hän on luvannut täyttää omiansa Hengellään! Silloinhan meistäkin tulee samankaltaisia, niinkuin Hän oli tässä maailmassa. Ralf mielestäni kirkasti Herraa Jeesusta...Parantakoon Herra pariskunnan, koska avioliitossa heistä tullut yksi.
Ralf Lindströmillä on ollut aikaisemmin leukemia, josta Jumala paransi hänet ihmeellisellä ja yli luonnollisella tavalla. On todistanut siitä TV7 lla joku vuosi sitten. Omin korvin kuulin ja omin silmin näin. Voi olla arkistossa. Muistaakseni Jeesus ilmestyi hänelle kirkkaudessaan, myös hänen vaimonsa oli silloin samassa huoneessa ja sai myös kokea itsekin tätä kirkkautta.
- Minä taas kuulin
Että Ralfilla olisi ollut leuka sijoiltaan.
- leukailen
Voihan ihmisellä olla useampia sairauksia.Vaikka 5 erilaista...
- JeesusKuuleejaVastaa
Leukemiaa on erilaista lajia. Helpoin ja tavallisimpia ollee lymfaattinen leukemia..sen hoito vaatii veritankkauksia ajoittain. Oirehtii ainakin yleisväsymyksenä...kiitos Herralle, joskun Hän ilmestynyt Armossaan!
- Eipä tuo
R Linström maininnut TV 7 ohjelmassa, mikä syöpä hänellä on? Ärhäkästä syövästä puhui ja hoidettu oli piikeillä, joissa oli sivuvaikutukset, eli hoitoa oli ottanut ja saanut lääkärin määräyksestä. Arvelisin itse että Ralfilla on levinnyt eturauhassyöpä, siihen annetaan naishormoni piikkejä, n. kolmen kuukauden välein, nämä eivät paranna syöpää, mutta toimivat "jarruna", jopa muutaman vuoden, niitten teho kuitenkin loppuu ja se on sitten siinä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741