Seppo Lehto draws Muhammad caricature

freedomofcaricature

11

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • virhearvio

        Minä luulin, että se on persu eikä mikkään vietcong-sissi.


    • Sieg Heil

      Seppo Lehto on persujen Valtakunnanjohtaja.

    • Naurun aihe vain

      Hah hah, toi on tosi hauska! Siinä Euroopan muslimeille ihmeteltävää.

    • Kuuntele tarkoin

      https://www.youtube.com/watch?v=tBizfjq3mAQ

      Tilastotieteellistä, astronista ja raamatullista näyttöä sille ettei koraanille ole käyttöä.

      koraanissa ei osata sanoa kuin että vihaa, vihaa ja vihaa, se on sen päähedelmä: viha.

      Raamatussa taas kerrotaan asioita etukätee, profetioita, joista suurin osa on toteutunut aikajatkumollisesti täsmälleen oikein. Raamatun sanoman keskiössä on: rakasta, rakasta, rakasta. H painotetaan ettei tule vihata ketään. Vihan hedelmiä olemme nähneet monet kerrat islamin perustalta väkivallan tekoja ja tulemme näkemään niitä siihen asti kunnes maailmassaon Jeesus hallitsemass. Islam ei tuo rauhaa mailmaan, eikä se muslimien odottama mahdikaan,joka voi olla jokin kolmesta Raamatussa mainitusta Jumalan vastustajista epäoyhän kolminaisuuden edustajista, joiden tunnusmerkki on mm. väkivaltaisuus ja pyhien vainoaminen.

    • Eastendom

      Kyllä tuon Seponkin hymy vielä hyytyy. Rumaa käytöstä tuollainen pilakuvien piirtely.

    • Tosimies.

      Loistava video.
      Vai mitä sanotte pedofiilin palvojat?.

    • 19+3

      Vaikka Seppo onkin täysin vastakkaisen laidan edustaja poliittisella kentällä, olen hekotellut tälle jo monta vuotta. Hauska pilailu satutarinan päähenkilön kustannuksella. :D :D Tämä ei ole rasismia!!

    • Tosimies.

      Ihan on sika profeetana näköinen

    • Hollande oiled liar?
    • Islam Putinistit

      Putinistit ja jihadistit rinta rinna Ukrainan kansaa vastaan - Sille kehitykselle kuula kalloon

      Moskovan keskushallinnon eli Neuvostoliiton ja Venäjän Federaation kansanmurhien ja sotarikosten korvaus- ja totuusyhdistys r.y.

      Sääntöjen 2 §:stä Tarkoitus ja toiminta:

      1. Vaadimme tunnettujen ja tiedettyjen "neuvostopartisaanien" luovuttamista Suomeen tuomioharkintaa varten epäillyistä sotarikoksistaan Suomea ja suomalaisia kohtaan.

      2. Vaadimme Suomelta ryöstettyjen ns. sotakorvausten eli ryöstösaaliin takaisinmaksatusta kaikkine pääomineen ja laillisine korkoineen, sekä miehitettyjen alueidemme palautusta välittömästi ja siinä yhteydessä 14.10.1920 Tarton rauhansopimuksen uudelleenratifioimista kaikkine artikloineen.

      3. Vaadimme Moskovan alueen edustajilta eli Kremlin hallinnolta täysimittaista sotakorvausrahastojen synnyttämistä, siinä mittakaavassa kuin mitä Saksa ja Itävalta ovat tehneet toisen maailmansodan jäljiltä.

      4. Vaadimme Tsetsenian kansanmurhaan 1994-1996 ja vuodesta 1999 uudelleen käynnistetyn kansanmurhan ja joukkotuhon Moskovan Kremlin hallinnon vastuullisia kuten esim. Vladimir Putinia Haagiin syytettäviksi samoilla perusteilla, kuin Slobodan Milosevicia esikuntineen. Viittaamme mm. Jelena Bonnerin lausumiin Timo Hämäläisen artikkelissa "SIVUSILMIN" HS:ssa 1.3.2001 s.B7: "Jelena Bonner ja Venäjän demokratia": "Uuden Venäjän suurin turmio ja häpeä ovat kaksi Tsetsenian sotaa ja Tsetsenian kansan tosiasiallinen kansanmurha". Mahdollisuuksien mukaan pitää Tsetsenialle taata sen kansalliset rajat sen mukaan mitä ne olivat ennen Stalinin hirmutöitä ja etnisiä karkoituksia 1940-luvulla, sekä korvauksia ko. silloisista ihmisoikeusrikoksista nykyiseltä Moskovan oblastin eli alueen Kremlin hallinnolta vähintään samassa mittakaavassa, kuin Saksa on maksanut Kolmannen Valtakunnan vainokohteille ja heidän omaisilleen.

      5. Kremlin hallinnoimat ulkomaiset rahavarat ja sijoitukset vaadimme jäädytettäviksi, kunnes sitova poliittinen ja juridisesti pätevä sopimus on tehty korvausrahastosta eri kansallisuuksien hyväksi vastaavallalailla, kuten ns. Kolmannen Valtakunnan ajan pakkotyöläisille v. 1999. Neuvosto-Venäjän perikunta ei ole maksanut vielä mitään sotarikoksistaan ja miehityksistään, vaan on päätynyt tekemään uusia Tsetseniassa.

      6. Kulttuuriperinnön vaaliminen tuleville sukupolville kokonaisessa ja ehyessä Suomessa, samoin kuin muillakin Kremlin rikoksista kärsineillä kohteilla ja kansoilla ilman leninismi-stalinismin ja isovenäläisyyden rikosten hyväksyntää ja miehitystä.

      Viitteet:
      Ulkoasiainministeriön lausunto HEL1011-13
      Yhdistysrekisterin Rek.nro. 188.193

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      226
      7007
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      333
      4899
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      150
      3700
    4. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      119
      3499
    5. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      75
      3443
    6. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      55
      2937
    7. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      270
      2759
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      84
      2480
    9. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      25
      2396
    10. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      97
      2039
    Aihe