Tampereen tärkeimmän lintujärven, Iidesjärven, rannalle on tulossa kaupunkipuisto, mutta järven Nekalan puoleiselle rannalle on ajettu tuhansia kuorma-autolasteja jätemaata kymmenien vuosien ajan. Jätemaan ajo jatkuu edelleen.
Eikö kaupunki oppinut mitään Härmälän talojen 10 miljoonan euron purkukustannuksista? Talot oli rakennettu saastuneen maan päälle ja kaupungin oli maksettava kaikki purkamiseen liittyvät kulut.
Miksi Iidesjärven rantaan kasataan jätemaata
Nekalan vaari
1
119
Vastaukset
- Punaisten vankileiri
Kansalaissodasta tulee 100 vuotta. Lahtarien työt on haudattava syvään..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856483
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2905454Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii984151- 522900
- 272874
- 1202093
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua472030Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘991767- 721301
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1591151