Yhteensattumia Mikkelissä

http://keskustelu.suomi24.fi/node/12538592/#comment-76010043

Kaupunki myy kilpailuttamatta miljoonan alihintaan maata rakennusliikkeelle jolla on saman niminen vastaava työnjohtaja kuin valtuuston puheenjohtajan eduskuntavaaliehdokkuuden vaalipäällikkö!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lueskelin tuon ketjun päästä päähän. Lopussa pisti silmään että aika kova vaihtuvuus siellä on noin pieneksi kaupungiksi:
kaupunginjohtaja
kehitysjohtaja
henkilöstöpäällikkö
talouspäällikkö
kaupunginlakimies
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12538592/#comment-76184010

Mitähän siinä Mikkelin vedessä oikein on?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hauska yhteensattuma kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/node/12538592/#comment-76010043

Kaupunki myy kilpailuttamatta miljoonan alihintaan maata rakennusliikkeelle jolla on saman niminen vastaava työnjohtaja kuin valtuuston puheenjohtajan eduskuntavaaliehdokkuuden vaalipäällikkö!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu