kaasujouset s80 takaluukku

2007

moro. onko kukaan vaihtanut takaluukun kaasujousia, lähinnä ulkomailta tilattuna / tarvikeosina?. Puuttuuko niistä joku hidastin? että paiskaa luukun vauhdilla auki?
Omaan pitäs vaihtaa jouset mutta arveluttaa tarvike jouset.
Tiskiltä saa vain tilaamalla ja maksaa:)

3

187

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • köyhä ei osta halpaa

      pitää olla oikeat Newtonit niin toimii. Volvomies ei lähde arvailemaan ja tilailemaan jostain vinkumaista.

    • E220_CDI

      Taitaa olla sama vaiva täälläkin, kun luukku on raskas nostaa auki?

      Skruvat tarjoaa kahta vaihtoehtoa, halpista 14.38 € ja Valeon tekemä 22.32€ / kpl.

      Pitääpä napsauttaa kaasupumput yläpäistään irti ja koeponnistaa. Jos ovat hengettömät, niin jommat kummat noista tilalle.

    • lesjöfors

      kuule ei se tuosta jousien vaihdosta parane. itse otin jouset pois, mittasin ne vaakalla oliko oikeat kilot. en muista mitä oli newtonit (Joo 10N=1kg) ei ollut mitään vikaa mutta kyllä on raskas nostaa luukkua se eka 20cm, sitten helppaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      327
      1578
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1289
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      501
      1185
    4. 63
      985
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      73
      962
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      52
      740
    7. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      109
      726
    8. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      75
      722
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      468
      647
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      632
    Aihe