Jousimies ja Kalat ??

Slipknot

Voiko Jousimies(m) ja Kalat(n) tulla
todella onnelliseksi seurustelevaksi pariksi
missään tilanteessa? itse olen Kalat(n)

6

1529

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • be25

      Olen kalat (kylläkin mies) ja ollut onnellisesti naimisissa jo 30 v jousimiehen (n) kanssa, jos auttaa yhtään.

      • tähtisiina

        seurustelin ennen nykyistäni kalamiehen kanssa. Juttu ei ottanut tulta ja ero tuli vajaan 2kk päästä..


    • Jmn

      Minnoon seurustellunna Kalamiehen kanssa yli kuus vuotta, kihloissa 13.6.2002 lähtien ja naimisissa viis kuukautta :O) Ja hyvin männövvääpi. Itse olen siis jousimiesnainen :O)

      • janica

        Todellakin voi toimia ;) olen itse kalat (n) ja seurustelen jousimiehen kanssa.. enkä voisi onnellisempi olla :) hyvin menee kaikin puolin, ymmärretään toisiamme yllättävän hyvin jne.. ei se tietenkään välttämättä kaikkia koske :D


    • jonttuh

      itse olen jousimies (n) ja poikaystäväni on kalat.Yhessä ollaan oltu kohta vuosi tosin ei seurustelu mielessä alusta lähtien. Mutta hyvin ollaan toimeen tultu ja päivääkään en vaihtaisi. Tosin on minulla ollut pari muutakin kalaa matkan varrella ja niiden kanssa en sitten tullut ollenkaan toimeen. Eli sanoisin ettei niihin horoskooppeihin kannata aina luottaa. =) Ennemminkin se aito oma ihminen pitää sut siinä lähellä eikä joku horoskooppi. Vaikka onhan se aina hauska lueskella juttuja miten joko horoskooppi merkki ei sovi jollekkin.

      Joten vinkkinä, katso sitä ihmistä kokonaisuutena äläkä vain horoskooppi merkkiä.

    • i just know

      Ei missään nimessä toimi kalanainen liian erilainen! Kalasoppaa tulossa ja viisas jousimies mies kyllä tajuaa sen hyvin pian. Jousimiehelle sopivat vesimies, jousimies, vaaka ja leijona. Tottahan jouskari tulee kaikkien kanssa toimeen, mutta näin Se vain on!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      57
      3982
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      92
      2351
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2012
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1783
    5. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      26
      1551
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1516
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      15
      1182
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1128
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      109
      1084
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      79
      1042
    Aihe