Pilakuvista asiallisesti:

Taivaan tosi

Pilapiirrokset lisäsivät islaminuskoisten murhanhimoa. Kaikki maailman muslimit vouhottavat kuvista, jotka esittävät heidän profeettaansa Muhammadia. Kuitenkin esimerkiksi Gazan palestiinalaismuslimit julkaisevat lähes päivittäin mitä törkeimpiä ja valheellisia pilakuvia juutalaisista.
Gazan päämoskeijassa ruokitaan säännöllisesti muslimien kiihkoa ja terrorismin halua. ”Pilakuvien julkaisijoiden kaulat pitää katkaista”, he julistivat julkisuuteen vuonna 2006. (Turun Sanomat 4.2.-06). Tuo lausunto on rikos ihmisyyttä vastaan. Miksi YK. ei reagoi???
Eikö meillä Suomessakin ole aika nyt ottaa käyttöön selkeä linja tässä kysymyksessä? = Muslimien väkivaltauskonnolle pitää laittaa rajat nyt, kun se vielä on mahdollista. -
Mihin muslimiuskonto tulee sinne tulee väkivalta ja terroriteot, ennemmin tai myöhemmin. Yhteiskuntarauha menee niin muslimeilta kuin valtaväestöltäkin. Tämä on nähty kaikkialla maailmassa. Lähes päivittäin saamme kuulla tiedotusvälineistä, miten nuo harhautetut räjäyttelevät itseään ihmisjoukkojen keskellä saaden aikaan ruumiita. Murhatessaan huutavat iskulausettaan ”allah on suuri!”.
Väkivalta varjostaa tuota uskontoa sen alkuajoista lähtien. ”Vääräuskoiset” saa heidän uskontonsa mukaan tappaa. –
Uskonto, joka hyväksyy rikokset ja väkivallan keinona tarkoitusperiensä toteuttamiseksi, on suoralta kädeltä hylättävä. Sellaisen uskonnon saa jokainen sanoa vääräksi ja ihmiskunnalle vaaralliseksi. Sellaiseen harhauskontoon joutunut tulee auttaa siitä irti.
Muslimien uskonto tulee kokonaan kieltää hyvien tapojen vastaisena itsemurhauskontona. Onhan sivistynyt maailma ennenkin kieltänyt itsemurhauskontojen toiminnan.

MUSLIMIT PILKKAAVAT JEESUSTA.
Islaminuskoisilta pitää kieltää Jeesuksen ja Raamatun halventaminen. He nimittäin pilkkaavat Jeesusta asettaen Hänet profeetta Muhammedin alapuolella olevaksi pikkuprofeetaksi. Sellainen väite alentaa Luojan luotujen tasolle. Samoin he opettavat, ettei Raamattu muka ole Jumalan Sanaa! –
MUTTA JEESUS ON HERRA!
Jeesus ja Hänen asemansa on KAIKKIA muita nimiä korkeammalla! Filip. 2:5-11. Hän on ainoa Pelastaja! Joh. 14:6. Muhammed on kuollut. Jeesus elää!
Jeesuksen sijaisuhri Golgatan ristillä on ihmisen ainoa mahdollisuus saada synnit anteeksi! ”Hänen verensä puhdistaa meidät kaikesta synnistä!” 1 Joh. 1:7-9.
Toivon, että monet islaminuskoiset tulevat uskoon ottaen vastaan ylösnousseen Jeesuksen Kristuksen syntiensä sovittajaksi ja elämänsä Herraksi! Näin heistä tulee ELÄVÄN JUMALAN lapsia!

4

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täysi kymppi

      Totta on. jokainen sana.

    • Laajempi näkökulma

      Muhammed oli se pikku profeetta, väkivallan profeetta joka jäi kauas jeesuksen taakse. Abrahamilla oli kaksi poikaa, toisesta tuli jumalan kansa, toinen katkeroitui ja yritti lähteä levittämään väkivaltaa... Hän on jälkeläisensä profeettaMuhamnedin avulla yrittänyt kehittää omaa väkivaltaista uskontoaan ja kuoltuaan hän jäi omaan ikuiseen helvettiinsä. Hän elää siellä ja yrittää käännyttää ihmisiä omalle puolelleen, mutta onneksi Jeesus kristus elää. Vanha testamentti kertoo miten nämä uskonnon voimat lähtivät virtaamaan eteen päin kahteen eri suuntaan, vanha testamentti kertoo tarinaa uskonnon kehityksestä, uusitestamentti kertoo siitä miten ihmisen pitäisi elää. Vielä puuttuu tulevaisuuden testamentti joka kertoo mitä näille uskoille lopussa tapahtuu ja voittaako väkivalta vai täydellinen hyväksyminen... Innolla odotan♥

    • valeprofeetta

      Loukata jonkun "tunteita" - aivan tyhmä asia. Tunteet ovat maun asia, jokaisella on oma. Minä pidän viinistä, hän pitää maidosta - onko se syy sotaan meidän kesken?
      Tiedetään, että muslimit ovat innoissaan Yhdysvaltain lippuja polttamisesta niin kovasti, että se homma vaikuttaa korvaava niille seksin. No niin, terveydeksi, jos ette osaa keksiä muuta käyttöä sille rättille.
      Mutta älkää loukatko, hyvät ihmiset, jos me käytimme hauskan pitoon mohamedin kuvia tai poltamme korania talvisina iltoina - me emme näe muuta käyttöä niille esineille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      137
      2435
    2. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      346
      1890
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      40
      1567
    4. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      31
      1383
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      28
      1320
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1183
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      54
      1153
    8. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      327
      907
    9. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      105
      863
    10. Annan meille mahdollisuuden

      Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil
      Ikävä
      53
      762
    Aihe