Pilakuvista asiallisesti:

Taivaan tosi

Pilapiirrokset lisäsivät islaminuskoisten murhanhimoa. Kaikki maailman muslimit vouhottavat kuvista, jotka esittävät heidän profeettaansa Muhammadia. Kuitenkin esimerkiksi Gazan palestiinalaismuslimit julkaisevat lähes päivittäin mitä törkeimpiä ja valheellisia pilakuvia juutalaisista.
Gazan päämoskeijassa ruokitaan säännöllisesti muslimien kiihkoa ja terrorismin halua. ”Pilakuvien julkaisijoiden kaulat pitää katkaista”, he julistivat julkisuuteen vuonna 2006. (Turun Sanomat 4.2.-06). Tuo lausunto on rikos ihmisyyttä vastaan. Miksi YK. ei reagoi???
Eikö meillä Suomessakin ole aika nyt ottaa käyttöön selkeä linja tässä kysymyksessä? = Muslimien väkivaltauskonnolle pitää laittaa rajat nyt, kun se vielä on mahdollista. -
Mihin muslimiuskonto tulee sinne tulee väkivalta ja terroriteot, ennemmin tai myöhemmin. Yhteiskuntarauha menee niin muslimeilta kuin valtaväestöltäkin. Tämä on nähty kaikkialla maailmassa. Lähes päivittäin saamme kuulla tiedotusvälineistä, miten nuo harhautetut räjäyttelevät itseään ihmisjoukkojen keskellä saaden aikaan ruumiita. Murhatessaan huutavat iskulausettaan ”allah on suuri!”.
Väkivalta varjostaa tuota uskontoa sen alkuajoista lähtien. ”Vääräuskoiset” saa heidän uskontonsa mukaan tappaa. –
Uskonto, joka hyväksyy rikokset ja väkivallan keinona tarkoitusperiensä toteuttamiseksi, on suoralta kädeltä hylättävä. Sellaisen uskonnon saa jokainen sanoa vääräksi ja ihmiskunnalle vaaralliseksi. Sellaiseen harhauskontoon joutunut tulee auttaa siitä irti.
Muslimien uskonto tulee kokonaan kieltää hyvien tapojen vastaisena itsemurhauskontona. Onhan sivistynyt maailma ennenkin kieltänyt itsemurhauskontojen toiminnan.

MUSLIMIT PILKKAAVAT JEESUSTA.
Islaminuskoisilta pitää kieltää Jeesuksen ja Raamatun halventaminen. He nimittäin pilkkaavat Jeesusta asettaen Hänet profeetta Muhammedin alapuolella olevaksi pikkuprofeetaksi. Sellainen väite alentaa Luojan luotujen tasolle. Samoin he opettavat, ettei Raamattu muka ole Jumalan Sanaa! –
MUTTA JEESUS ON HERRA!
Jeesus ja Hänen asemansa on KAIKKIA muita nimiä korkeammalla! Filip. 2:5-11. Hän on ainoa Pelastaja! Joh. 14:6. Muhammed on kuollut. Jeesus elää!
Jeesuksen sijaisuhri Golgatan ristillä on ihmisen ainoa mahdollisuus saada synnit anteeksi! ”Hänen verensä puhdistaa meidät kaikesta synnistä!” 1 Joh. 1:7-9.
Toivon, että monet islaminuskoiset tulevat uskoon ottaen vastaan ylösnousseen Jeesuksen Kristuksen syntiensä sovittajaksi ja elämänsä Herraksi! Näin heistä tulee ELÄVÄN JUMALAN lapsia!

4

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täysi kymppi

      Totta on. jokainen sana.

    • Laajempi näkökulma

      Muhammed oli se pikku profeetta, väkivallan profeetta joka jäi kauas jeesuksen taakse. Abrahamilla oli kaksi poikaa, toisesta tuli jumalan kansa, toinen katkeroitui ja yritti lähteä levittämään väkivaltaa... Hän on jälkeläisensä profeettaMuhamnedin avulla yrittänyt kehittää omaa väkivaltaista uskontoaan ja kuoltuaan hän jäi omaan ikuiseen helvettiinsä. Hän elää siellä ja yrittää käännyttää ihmisiä omalle puolelleen, mutta onneksi Jeesus kristus elää. Vanha testamentti kertoo miten nämä uskonnon voimat lähtivät virtaamaan eteen päin kahteen eri suuntaan, vanha testamentti kertoo tarinaa uskonnon kehityksestä, uusitestamentti kertoo siitä miten ihmisen pitäisi elää. Vielä puuttuu tulevaisuuden testamentti joka kertoo mitä näille uskoille lopussa tapahtuu ja voittaako väkivalta vai täydellinen hyväksyminen... Innolla odotan♥

    • valeprofeetta

      Loukata jonkun "tunteita" - aivan tyhmä asia. Tunteet ovat maun asia, jokaisella on oma. Minä pidän viinistä, hän pitää maidosta - onko se syy sotaan meidän kesken?
      Tiedetään, että muslimit ovat innoissaan Yhdysvaltain lippuja polttamisesta niin kovasti, että se homma vaikuttaa korvaava niille seksin. No niin, terveydeksi, jos ette osaa keksiä muuta käyttöä sille rättille.
      Mutta älkää loukatko, hyvät ihmiset, jos me käytimme hauskan pitoon mohamedin kuvia tai poltamme korania talvisina iltoina - me emme näe muuta käyttöä niille esineille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      84
      6004
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      316
      5067
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2648
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      46
      2588
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1822
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1659
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1511
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      108
      1461
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      118
      1386
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1383
    Aihe