Yhteiskuntaa hallitaan nykyään pelolla - se on väärin!

Tommin kynästä

14

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siinä ei Hesaria tarvita tuohon hommaan sillä Putler tekee sen ihan itse. Hän on toimillaan sekoittanut pakan tyystin ja on vain menemässä eteenpäin valitsemallaan linjalla.

      Kun katsotte karttaa niin jos NATO maat unohdetaan niin Georgian ja Ukrainan jälkeen Suomi on seuraava ja meidän mahdollisuutemme ovat perin vaatimattomat selvitä jos emme ole NATO jäseniä joka jäsenyys asettaisi varsin korkean kynnyksen uhata itsenäisyyttämme jopa Putlerin taholta käsin.

      Olisi saatava Putler palauttamaan tilanne ennalleen ja pyytämään tohelointiaan anteeksi sekä maksamaan korvaukset niille jotka ovat hänen toilailuistaan ja megalomaniastaan kärsineet.

      • rajalinjaa 1300km

        Eipä kuule voisi vähempää kiinnostaa se Nato!
        Me voimme elää rauhassa Venäjän kanssa kun pysymme sotaliittojen ulkopuolella.


      • Ulvilan_murhamysteeri

    • dff gh

      Aina kun media "tiedottaa" jotain Venäjän uhasta, hallitus tekee natosopimuksia.
      Hallitus edistää tavattomasti oikeistovoimien esiinmarssia.

    • rikosjapoliisi

      Perussuomalaisilla on ilmeisesti seksivälitystoimisto ja se hankkii asiakkaita suomi 24 palstoilta.
      Ylläpidon ja ehkä rikospoliisin tulisi tarttua asiaan. Sama seksivälitys löytyy sadoissa aloituksissa.

    • nekab

      Varapuheenjohtajan lyhyt artikkeli on täyttä asiaa.Natokiima ja ryssänviha on nykyisen Suomen eliitin pääasia. Suojeluskuntahenkinen "Työeläkeläinen" myöntää asian oivasti.
      Palkkatyöläinen ei hyödy vihanlietsonnasta mitään.
      Suomeen tulee saada sellainen hallitus, joka rakentaa asiallliset suhteet uudelleen.

    • kooopus

      Lievemaa kertoi aivan oikein venäjäpelottelun takana olevan natokiima. Änkyräporvari laskee, että lietsomalla Venäjän uhkaa, kansalaiset saadaan hyväksymään uudet asehankinnat ja natoliitto.
      Porvariluokka pelaa kieroa peliä ihmisten tunteilla. Ohessa syöttövoimaa saa vanha suojeluskuntahenki ja demokratian perusteet tulevat vaaravyöhykkeelle. Eräs suunta on estää leikkauspolitikkan kritiikin estäminen, koska muka suurempi uhka olisi olemassa.

      • Suojeluskunnathan juuri olivat talvisodassa ne jotka demokratiamme pelastivat joten lienet saanut väärää tietoa koopus! Se on tuo nikin rakenne taas niin Moskovan trollien käyttämä jotta painu Siperiaan!


    • piru_kainalossa

      Tiedotus "Työeläkeläisestä".
      Hän kirjoittelee SKP:n palstalla kannattavansa vasemmistolaisten siviilien, naisten ja ja lasten joukkotuhontaa työväenliikkeen kuristamiseksi. Hän jopa hyväksyy Rytin hallituksen luovuttamat juutalaisuskoiset natsien kuolemanleireille.
      Tällainen "demokraatti" Työeläkeläinen on.

      • Mitähän porukkaa nuo luovutetut muutamat olivat? Ne olivat puna-armeijan edustajia jotka asekädessä tulivat meiltä maata varastamaan ja meitä tappamaan. Heidän peräänsä ei kannata itkeä. Yhtään Suomen juutalaista ei sinne luovutettu vaan siitäkin kansanosasta miehet olivat torjumassa punarosvojen maahan tunkeutumista yhdessä muiden suomalaisten ja saksalaisten apumiesten kanssa.

        Kannattaa tutkia ennen kuin hutkii!


    • oik.konna

      "Työeläkeläinen" kuuluu SVL uusnatsien puolueeseen ja siellä kuolleen suokeluskuntahengen virsiä. Useimmassa viestissä lakkauttamassa ammattiliittoja.

      • Turhaa on alkaa kuvittelemaan laillasi. Taidat itse olla joku Moskovan kouluttama trolli, niitähän näissä vasuri ja komupiireissä vilisee.

        Ala sinäkin demokratian kannattajaksi ja vapaan Suomen kannattajaksi sekä yhdy kuoroomme: NASTO:on ja äkkiä ennen kuin 1939 uusiutuu!

        En ole yhdessäkään kommentissani lakkauttanut ammattiliittoja vaan vaatinut niitä järkeistämään toimintaansa sekä ottamaan vastuuta niiden taloudelle kokonaisuudessaan aiheuttamista vahingoista. Jos se tarkoittaa lopettamista niin siitä vaan sillä me emme tarvitse järjestöjä jotka ajavat meitä konkurssiin.

        Ay liikkeet eivät vielä ole huomanneet meidän olevan eurossa ja devalvoinnin häipyneen pakista kun omia virheitä pyritään peittelemään. Se on tollojen touhuja, se ay!


      • piru-vie
        Työeläkeläinen kirjoitti:

        Turhaa on alkaa kuvittelemaan laillasi. Taidat itse olla joku Moskovan kouluttama trolli, niitähän näissä vasuri ja komupiireissä vilisee.

        Ala sinäkin demokratian kannattajaksi ja vapaan Suomen kannattajaksi sekä yhdy kuoroomme: NASTO:on ja äkkiä ennen kuin 1939 uusiutuu!

        En ole yhdessäkään kommentissani lakkauttanut ammattiliittoja vaan vaatinut niitä järkeistämään toimintaansa sekä ottamaan vastuuta niiden taloudelle kokonaisuudessaan aiheuttamista vahingoista. Jos se tarkoittaa lopettamista niin siitä vaan sillä me emme tarvitse järjestöjä jotka ajavat meitä konkurssiin.

        Ay liikkeet eivät vielä ole huomanneet meidän olevan eurossa ja devalvoinnin häipyneen pakista kun omia virheitä pyritään peittelemään. Se on tollojen touhuja, se ay!

        Stubbin natotrolli yrittää pelotella. Taitaa poloisella haaveet elää aluevaltauksissa. Suvaitsen huomauttaa että nato ei siinä auta tippaakaan. Nato on kuolemassa oleva järjestö, joten sen tukeen ei kannata luottaa. Pitää vaalia hyviä suhteita kaikkiin suuntiin ja pysytellä suojeluskunnista irti. Nato on kasa typeriä sotahulluja, siinä kaikki.


      • piru-vie kirjoitti:

        Stubbin natotrolli yrittää pelotella. Taitaa poloisella haaveet elää aluevaltauksissa. Suvaitsen huomauttaa että nato ei siinä auta tippaakaan. Nato on kuolemassa oleva järjestö, joten sen tukeen ei kannata luottaa. Pitää vaalia hyviä suhteita kaikkiin suuntiin ja pysytellä suojeluskunnista irti. Nato on kasa typeriä sotahulluja, siinä kaikki.

        Vaarallisemmat sotahullut löytyvät kyllä muualta kuin Suomesta tai NATO:sta. Helpoiten tänään Moskovasta!

        Suojeluskunta taas olisi hyvä lisäturva kansalaiselle kun naapurin vihreät miehet alkavat ahdistella kuten juuri kävi Krimillä.

        Miksei tuo kannatettava hyvien suhteiden idea iske Putleriin? mene kauppaamaan sitä sinne eikä ongelmaa enää ole jos olet hyväkin kauppamies.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      188
      12063
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      49
      4639
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      69
      4283
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      213
      3712
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      102
      3514
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      100
      3373
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      73
      2010
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      16
      1345
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      156
      1060
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      280
      1020
    Aihe