kun ei kutsuttu linnan juhliin..voi pientä äärioikeistolaisparkaa
Vatanen vittuuntui
rexus
7216
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kenenkä taksia pipopäät tänä vuonna keikuttaa? Pääsee kai sitte taas televisioonki niinkun se kepun Oinonen.
Kokoomuslasille ei suomalaisuus/ Suomen itsenäisyys merkitse mitään. kokoomuslaisuus on syvältä
Myyvät vaikka äitinsä, kunhan hinnasta sovitaan.
Vatanen on parantanut Suomen tunnettuutta ja imagoa roimasti nykyisessä asuinmaassaan Ranskassa.
Minusta se on kovin isänmaallista.
Ai on isänmaallinen kun muuttaa ranskaan!?
Minkähän vuoksi Ari Vatanen oletti, että hän joka tänä vuonna kieltäytyi edustamasta Suomen valtiota europarlamentissa, pääsee juhlimaan Suomen itsenäisyyttä valtiomme johdon virallisena vieraana?
Toisaalta, kutsutaanhan Linnan juhliin ulkovaltojen suurlähettiläitäkin. Ehkä Vatanen oletti, että hänet kutsutaan juhliin Ranskan valtion edustajana.
Vatanen halusi Suomelle vielä yhden lisäpaikan EU-parlamenttiin JA Kokoomukselle, koska oli niin varma valintanakki asettumalla ehdokkaaksi Ranskan maalla.
Minusta se on erittäin isänmaallinen teko ja vahvisti oikeiston asemia parlamentissa.