26v. selibaatissa

26v.

Kirjoitan tämän siksi tälle palstalle, koska poikuus vielä tallella, ja oon 26v. mies.

Eli Afrikassa kävin Gambiassa, ja siellä kävin avioliittotoimistossa, nyt 3-naista Gambiasta haluaisi kanssani avioliittoon heti, jotta pääsisivät Suomeen.

Olen itse täysin valkoihoinen, mutta nämä kaikki naiset täysin mustia. Minun pitäisi maksaa vain avioliiton rekisteröinti konsulaatissa, kuulemma 700e.

Miten pärjää vaimon kanssa, kun ei olisi yhteistä kieltä? kovasti laittavat tekstiviestiä, mailia, puhelujakin, vaikkei yhteistä kieltä ole.
Olisiko tässä mahdollisuus minulle, kun en löydä suomesta tyttöystävää/vaimoa?

kannattaako tähän sortua, vai pitäisikö hakea venäjältä länsimaalaisemman näköinen nainen? tai odottaa, että joku nainen suomessa huolii minut?

Asiallisia kommentteja, kiitos.

1

185

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nainen 26

      Odota, että löydät Suomesta jonkun naisen. Haluatko oikeasti mennä naimisiin ihmisen kanssa, joka ei välitä sinusta vaan tulee paremman elämän toivossa tänne? Tai sellaisen ihmisen, jolla ei ole edes yhteistä kieltä kanssasi?

      Kyllä se oikea nainen tulee vastaan. Sinun täytyy vain olla sosiaalinen ja etsiä. Ei kukaan tule sinua kotoa hakemaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      350
      1379
    2. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      66
      798
    3. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      783
    4. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      185
      776
    5. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      38
      745
    6. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      715
    7. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      64
      664
    8. 52
      662
    9. 57
      648
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      59
      641
    Aihe