Kun on yksin. Pääsis edes töihin niin olis jotain tekemistä.
Ei elämäs ole mitään
Lonely wanker
2101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ei pääse töihin ollut työttömänä jo yli vuoden
oon yksinäinen ujo syrjäänvetäytyvä nuori mies. Nyky-yhteiskunnan avoimuus haittaa elämääni eniten kaikki tieto ihmisistä myös itsestäni on internetistä saatavilla ja kaikki työt edellyttävät asiakaspalvelutaitoja tai hyviä sosiaalitaitoja joita en todellakaan omaa. poliisi seuraa ja salakuuntelee ihmisiä . kaikki oikeestaan tietävät millainne luuseri olen. pelkään myös esiintymistä. enkä oikeestaan osaa ees enää kirjottaa netissä rationaalisesti ku oon niin kauan ollu poissa sosiaalisista kontakteista.
ratkaisuksi ongelmaan oon aatellu painua maan alle loppuelämäkseni niin ettei koko muu maailma tiedä edes minun koko olemassaolostani. kenties lavastan oman kuolemani ja painun metsään asumaan. näin saavutan sisäisen rauhan irtisanoutumalla suomalaisesta yhteiskunnasta Ajattelin tänne nettiin tulla kirjottelemaan sen takia etttä voin pyyttää muita ihmisia mukaani tähän irtisanoutumis projektiini.
eli keratään pieni porukka ja kadotaan.Perustetaan sellane häiveyhteisö suomeen protestiksi. nyky yhteiskunta on ihan perseestä ihmiset käyvät paskoissa töissä ja joutuvat elämään miten valtiot määräävät velka ja työorjina maksaen veroja hallitukselle joilla rahoitetaan sotia ja orjuutetaan muita kansoja. Tilanteeni on nyt tullut siihen pisteeseen etten vaan halua enää ottaa osaa tähän paskaan silloin on luontevasti vain pakattava tavaransa lähdettävä pois.