i20 1,1 crdi vikavalo pakokaasu järjestelmä

Ihana nykytekniik as

Kirottuja ja turhia vehkeitä ainakin suomen talvessa. Pitäisi jo ensihuollossa tyhjätä dpf ja egr laipata ja ohjelma säätää oikeaksi. Näin se on kun asiat hoidetaan oikein.

4

394

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • trafin älykääpiöt!

      Eikö huollossa onnistu, vai onko virkamulkut vastahankaan?

    • DPF syöpä

      DPF voi myöskin vaihtaa putken tilalle ja säästää kallis DPF hyllylle säilytykseen. EGR voi helpoiten vain ohjlemallisestsi "tulpata"

      DPF on paholaisen keksintö. Devil Perkele Fan

    • ei ule ins. taitoa

      Ja sammuu kun ajat kilometrejä n 3000rpm. Kuumenee kone oikeaan lämpötilaansa ja saa pakokaasut virrata vapaasti.

    • Hiukkassuodatin raja

      Niin on ja vilkkuva moottori valo syttyy yli 15c pakkasell aja sammuukin jos moottori pääsee oikeaan lämpöönsä ja muutaman kilometri on ajoa . On hyvin likellä raja arvojaan vika ilmoitukseensa näemmä kun herästi syttyy pakkasilla. Jos aavistuksen esim huollossa muutaisivat rajoja niin eipä syttyisi tai viimasuojat varmaankin poistaisi koko valon polton.

      Eihän sen valon hetkellisestä palamisesta muuten mitään haittaakaan ole mutta ärsyttäävan .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      141
      1775
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      40
      1678
    3. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      63
      1430
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      1315
    5. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      216
      1197
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      279
      1123
    7. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      70
      1093
    8. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      19
      979
    9. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      74
      955
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      898
    Aihe