Onhan se maailmansensaatio, että pikkulajin ja pikkukaupungin pelaajan pelipaita nostetaan kattoon ja Eikä Teemu osaa edes itkeä. Kyllä nämä Teemun hypetykset kohkaamiset voisi jättää Suomessakin vähemmälle.
Toisaalta onhan Teemu osoittanut kaukalon ulkopuolellakin esimerkkiä, että rahalla saa ja autoilla pääsee. Yksi auto ei riitä, vaan vaan niitä pitää olla vähintään tusina. Yksi ökytalo ei riitä vaan niitä pitää olla enemmän ja mieluimmin meren rannalla. Näin vaatimatonta super- sankaria harvoin urheilupiireissä tavataan.
Toisaalta onhan Teemu osoittanut kaukalon ulkopuolellakin esimerkkiä, että rahalla saa ja autoilla pääsee. Yksi auto ei riitä, vaan vaan niitä pitää olla vähintään tusina. Yksi ökytalo ei riitä vaan niitä pitää olla enemmän ja mieluimmin meren rannalla. Näin vaatimatonta super- sankaria harvoin urheilupiireissä tavataan.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Teemu Tempeton on maailman kaikkien aikojen paras kiakkomiäs. Mä diggaan ihan täpöllä ja nuolenkin jos Teemu sattuu hollille.
Timo Jutila on parempi.
Luusereita itkettää kun jotkut ovat onnistuneet elämässään. Mitä olet itse saanut aikaiseksi. Voisitko kertoa?
Mitä erityistä Teemu on muka saanut aikaiseksi? Pieni mies pikkulajissa, eikä edes lähellä kaikkien aikojen NHL parhaimpia pelaajia. Rahaa saa kuka tahansa, jolla riittää älliä ja paljon helpomalla, mutta myös paljon helpomalla. Teemu on saanut tekarit ja juossut hoidoissa ja saanut turpaansa jäällä.
Totta, yhden kohteen pitkäveto on tehnyt hyvää taloudelle. Työttömyys ei ole enää ongelma.
Arskan mielestä Teemu ei ole mitään.
No, kuitenkin Teemu on ollut tämän maan kallispalkkaisin jääkiekkoilija useiden vuosien ajan.
Olisko niin, että seurojen pomot ovat maksaneet Teukalle ihan kohteliaisuudesta palkkaa vain suomalaisuuden vuoksi?
Teemulta taitaa olla myös talojen ja autojen ostaminen kielletty. Ok, eihän niitä ihminen montaa tarvii. Talo ja kesämökki ja 2 autoa on ehkä ihan ok. Jos on jälkikasvua niin niille omat autot, mutta halvat.
Lätkässä riittää kun tarpeeksi nopea, sillä hitailla ei ole mitään jakoa lätkässä ainkaan hyökkäävinä, jotka niitä maaleja eniten tekevät.
Loppu on jonkinasteita taitoa ja mutta maaleja tehdään etupäässä tuurilla. Kun saa paljon syöttöjä ja laukoo paljon, niin siitä niitä Teemuja syntyy.