Oletko joutunut rikollisten solvauksien, vihjauksien

sekä loukkauksien

kohteeksi, espoolaisen Ari Olavi Savolaisen moderoimalla vanhemmat.com :illa?

Jos nimesi tai jokin tunnistetietosi on mainittu netissä loukkaavassa tarkoituksessa, toimi nyt heti seuraavasti:

- ota itsellesi avustaja (varatuomari tms.)
- hae itsellesi oikeusapupäätös (oikeusaputoimisto)
- laatikaa verkkoviestin keskeytysvaatimus ja osoittakaa se H:gin käräjäoikeuteen
- kun päätös rikollisten viestien poistamisesta tulee -
-> viekää päätös HETI täytäntöönpantavaksi Espoon ulosottovirastoon

Noin helppoa ja yksinkertaista se on.
Sitten kun loukkaavat viestit on poistettu, tuo päätös on prosessiperusteesi omalle rikoskanteelle tuota rikollista moderaattoria vastaan. Malleja omista rikoskanteista löytyy useitakin, mm. Espoon käräjäoikeuden kansliasta, tuon yhden ja saman tuomitun nimellä. Voit käyttää niitä apuna omia rikoskanteistasi laatiessasi.

Helsingin käräjäoikeuteen on jätetty vuonna 2014 jo lähes 20 kpl keskeytysmääräyksiä, pelkästään tuota yhtä ja samaa rikollista sivustoa vastaan.

Kaikki annetut keskeytysmääräykset ovat julkisia ja voit tilata niitä (päätös) itsellesi niin monta kuin haluat ja käyttää niitä malleina omissa hakemuksissasi.

Joudut tosin tekemään nuo kaikki listatut toimenpiteet, sillä rikollinen verkkojulkaisu ei poista sivustoltaan yhtään mitään, ennen kuin vouti ja poliisi tulevat tuon moderaattorin oven taakse, kuten 9.1.2015 tapahtuikin. Vain pidättämisellä ja muilla pakkokeinoilla uhkaaminen tehoaa sarjarikolliseen.

Yhteyshenkilönä on Espoossa kihlakunnanvouti Lauri Kykkänen.
Keskeytysmääräykset käsitellään kaikki H:gin k-oikeuden 3 :lla osastolla.
Siellä tuo sivusto tunnetaan jo erittäin hyvin ja hakemukset käsitellään nopeasti.

3

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olen ihminen

      Ja mihinkä nämä keskeyttämis hakemukset joutuvat? mappi ööhön tietenkin

    • Espoon vouti

      tulee poliisien kanssa rikollisen pervosivuston ylläpitäjän oven taakse ja sitten kakkasivustolla lukeekin jo tuota pikaa:

      "Lähetetty: Tii Lok 19, 2010 7:07 pm Viestin aihe: Edit: Per Tam 09, 2015 6:12 pm
      Edit: Per Tam 09, 2015 6:14 pm
      Aikaa: 3kk (Väliaikainen editointi) "

      Sitähän sä kysyit ?

    • Missäs osa niistä

      rikollisista kirjoituksista NYT on muuten?
      Ai niin, nehän on siellä mappi öössä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      243
      1492
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      26
      1445
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      146
      1200
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1017
    5. 136
      988
    6. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      933
    7. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      69
      891
    8. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      842
    9. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      416
      832
    10. Kehtaisitko kulkea mun kans yleisillä paikoilla

      vaikka käsi kädessä?
      Ikävä
      68
      804
    Aihe