Onko ABC-ketju tosiaan nuin köyhä?

pöö

Jo kolme viikkoa ollut kompressori rikki asemalla,lappu vain että asentajaa ootellaan.
Uus kompura maksaa satasen sinne kaappiin,niin eikait kannata paljon asentajia tilailla vanhaa paskaa korjaamaan.
Kerätkää vaikka asiakkailta kolehti siinä kahvitiskin päässä,jos ei ketjulla ole rahaa ostaa puuilosta kompuraa,että tankkaajat vois samalla tarkistaa rengaspaineet.

10

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • möö

      Eikö olisi helpompaa ostaa satasella kompura kotiin, niin voi täytellä rattaita millon lystää?

    • pöö

      Taiat olla pikkusen pölijä :)

    • Pesta Letteri Rerse Peik

      Tyypillistä lestojen marinaa. Miksi käyt siellä, jos ei oo varaa mitään edes ostaa. Viikkoraha 1,5€

    • pöömöö

      Puuilon nettisivujen mukaan halvin kompressori maksaa 269€ ja siinä on vain 50l säiliö. Tuollainen iso kompressori (mikä abc:lläkin on) maksaa helposti yli tonnin.

      • Mööpöö

        Käypäs kato siihen kaappiin,missä vesiämpärit on,että kuinka iso kompura siiinä todella on. Säiliön koko on 25 litraa. c",)
        Tonnilla saa kymmenen sellaista kompuraa,ainakin minä saan jos hakemaan meen.


      • mööpöömöö
        Mööpöö kirjoitti:

        Käypäs kato siihen kaappiin,missä vesiämpärit on,että kuinka iso kompura siiinä todella on. Säiliön koko on 25 litraa. c",)
        Tonnilla saa kymmenen sellaista kompuraa,ainakin minä saan jos hakemaan meen.

        Kävin katsomassa kaappiin ja ko.kompura on todellakin 20l säiliöllä varustettu, mutta laadukas sellainen. Googlen mukaan saisin saman halvimmillaan 660 eurolla. Mutta jos kerta saat samanlaisen satasella niin käy ostamassa, ostan sen sinulta 150 eurolla. Pistä s-postia osoitteeseen "ostan.kompuran(ätmerkki)gmail.com" niin tienaat helpon viiskymppisen.


    • s-ketjussa kallista

      Abc kallein vaikka käyttäisi s etukorttia. Iin Kärkkäisellä halvin menovesi

      • mööpöö

        No siihen en ota kantaa,että missä halvin polttoaine,mutta kun kyseessä kylän ainut toimiva huoltoasema,missä rengaspistooli asiakkaiden käytettävissä,niin voiskait nyt tuommosen kompuran laittaa uuden sinne kaappiin tuommoinen jättiketju.
        Ei luulis olevan rahasta kiinni,mutta eivät taia välittää semmoisesta palvelusta,mikä ei tuo rahaa välttämättä kassaan (yksistään ainakaan).


    • pöö

      JEEE E E E!..Siellähän se kaapissa nyt uusi kompura on, ja onkin pikkasen tehokkaampi kuin se entinen.
      Aikalailla kuukausi meni asentajaa ootellessa.

    • repsol

      Näyttihä tuo toimiva.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      88
      2503
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1455
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1378
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      923
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      900
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      33
      773
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      773
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      102
      771
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe