Jo kolme viikkoa ollut kompressori rikki asemalla,lappu vain että asentajaa ootellaan.
Uus kompura maksaa satasen sinne kaappiin,niin eikait kannata paljon asentajia tilailla vanhaa paskaa korjaamaan.
Kerätkää vaikka asiakkailta kolehti siinä kahvitiskin päässä,jos ei ketjulla ole rahaa ostaa puuilosta kompuraa,että tankkaajat vois samalla tarkistaa rengaspaineet.
Onko ABC-ketju tosiaan nuin köyhä?
10
177
Vastaukset
- möö
Eikö olisi helpompaa ostaa satasella kompura kotiin, niin voi täytellä rattaita millon lystää?
- pöö
Taiat olla pikkusen pölijä :)
- Pesta Letteri Rerse Peik
Tyypillistä lestojen marinaa. Miksi käyt siellä, jos ei oo varaa mitään edes ostaa. Viikkoraha 1,5€
- pöömöö
Puuilon nettisivujen mukaan halvin kompressori maksaa 269€ ja siinä on vain 50l säiliö. Tuollainen iso kompressori (mikä abc:lläkin on) maksaa helposti yli tonnin.
- Mööpöö
Käypäs kato siihen kaappiin,missä vesiämpärit on,että kuinka iso kompura siiinä todella on. Säiliön koko on 25 litraa. c",)
Tonnilla saa kymmenen sellaista kompuraa,ainakin minä saan jos hakemaan meen. - mööpöömöö
Mööpöö kirjoitti:
Käypäs kato siihen kaappiin,missä vesiämpärit on,että kuinka iso kompura siiinä todella on. Säiliön koko on 25 litraa. c",)
Tonnilla saa kymmenen sellaista kompuraa,ainakin minä saan jos hakemaan meen.Kävin katsomassa kaappiin ja ko.kompura on todellakin 20l säiliöllä varustettu, mutta laadukas sellainen. Googlen mukaan saisin saman halvimmillaan 660 eurolla. Mutta jos kerta saat samanlaisen satasella niin käy ostamassa, ostan sen sinulta 150 eurolla. Pistä s-postia osoitteeseen "ostan.kompuran(ätmerkki)gmail.com" niin tienaat helpon viiskymppisen.
- s-ketjussa kallista
Abc kallein vaikka käyttäisi s etukorttia. Iin Kärkkäisellä halvin menovesi
- mööpöö
No siihen en ota kantaa,että missä halvin polttoaine,mutta kun kyseessä kylän ainut toimiva huoltoasema,missä rengaspistooli asiakkaiden käytettävissä,niin voiskait nyt tuommosen kompuran laittaa uuden sinne kaappiin tuommoinen jättiketju.
Ei luulis olevan rahasta kiinni,mutta eivät taia välittää semmoisesta palvelusta,mikä ei tuo rahaa välttämättä kassaan (yksistään ainakaan).
- pöö
JEEE E E E!..Siellähän se kaapissa nyt uusi kompura on, ja onkin pikkasen tehokkaampi kuin se entinen.
Aikalailla kuukausi meni asentajaa ootellessa. - repsol
Näyttihä tuo toimiva.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017443
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?805028- 794859
- 1324258
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103048- 522689
- 402586
- 502237
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102211Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211840