Ei kannata ottaa tuntemattomana pysyttelevää asiakasta, voi käydä huonosti. Jos jotain sattuu niin vaikea poliisin pelkän tuntomerkkien ja prepaid-numeroiden perusteella saada kiinni. Se, aiemminkin mukavasti käyttäytyvä voi pimahtaa.
http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/hieronta-paattyi-raakaan-ryostoon-asiakas-yritti-tappaa/4686822
http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/hieronta-paattyi-raakaan-ryostoon-asiakas-yritti-tappaa/4686822
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jos ihan kamalasti pelottaa niin ei kannata aloittaakaan.
Kuva asiakkaasta on otettava heti sisääle tullesa.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/13221672
Mitenkä tämä liittyi tähän ketjuun?
Eihän prepaid-tyyppejä voi ottaa vastaan kukaan tervejärkinen, se selvä.Jos henkilöllisyys pitää salata niin on kyllä tyyppikin epäilyttävä.Onneks noita tyyppejä vähän joita ei tarvitse noteerata asiakkaiksi.Netti on täynnä outoja tyyppejä ja uteliaita kun ämmät,haluavat vaan tietoja.:D Se että jotain sattuu on tosi ikävää, kun tyyppi vannoo olevansa luotettava, naimisissa ym. ettei voi antaa omia oikeita tietojaan niin,tuollaiset kannattaa heti veivata listoilta.Oma turvallisuus ennen kaikkea.
kaikki turskat jättää dnata
joku kumipussiin
joku suuhun
joku naamalle
Kuka tapaa nimensä salaavaa huoraa? Kyllä täytyy olla taustalla jotain hämärää jos ei pysty omana itsenään toiminaan.Mä ainakin jätän tälläset aina väliin.
Onpa typerä kommentti. Yleensähän kaikki hutsut hupakoi omalla nimellään, eikö?
Aloittaja: Ihan kaikkien on syytä olla tarkkana.
Tiedoksesi vain, että se Prostukin pimahtaa aika usein.
Ai niin, mutta sehän ei olekaan asian ydin jos hutsu sekoaa ja asiakas kärsii?
No, kun lukee vain uutisia, jotka omaa mieltä miellyttää niin hyvin menee....
Oliko muuten, ihan vaan pienenä sivuhuomiona: Rikoksen uhriksi joutunut hieroja sellainen, joka myi myös "intiimejä maksullisia" palveluja?? Taisi olla vaan ihan perusduunari, jolle kävi paska säkä.
Tuo riski on käytännössä olematon jos ei ota ulkomaisia asiakkaita. Enirohutsujen palveluksia en ole joutunut toistaiseksi käyttämään, joten prepaidillä ei ole ollut ongelmia. Monilla lukee, että Finnish gentlemen only.
Fiinish only
puhelinkeskustelussa saa jonkinlaisen kuvan jo tulevasta asiakkaasta,terve maalaisjärki hierontahommissa tai seuralais täytyy pitää!!naisen pitää turvata selusta jollain tai osata itsepuolustusta!!!
on monta syytä miksi miehellä priidi numero.