Pistolero ja Hartsa 1 ovat sama hikinen jaaritteleva tyyppi :)
Viddu noita junttiutuneita tyhmiä.
En ikinä oKulainen
16235
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Katso ensin peiliin ettei sieltä vaan katsoisi todellinen junttieinari, sellaisia kun Okussa riittää joka kadunkulmaan tungokseksi asti.
Ota lääkkeesi säännöllisesti ja tule ulos kaapistasi kun olet siihen valmis :)
outokumpulaista entistä nuorta yrittää uskotella itselleen muuttaneensa muualle.
Miksi pitää haukkua aivan mukavai kirjoittajia. Luen heidän juttujaan, mukavia muistoja.
noiden kahden (?) avaajan purkausta.
Pisoleero ja Hartsa muistelevat mukavasti.
Minä taasen ihmettelen sitä, että vaikka kirjoittaja ei asuisikaan enää Outokummussa, silti vaan jaksaa seurata tätäkin palstaa?
Haiskahtaa taas suur-joensuu-illuusio-toimikunnan touhuilta! Vaihtanut taktiikkaa.
Kun saa etäisyyttä paikkakunnasta näkee räikeät virheet vieläkin selvemmin kaukaa, mikään ei ole sitten muuttoni muuttunut Okussa sama nuiva meno jatkuu. Mukava seurata ajankuluksi näitä kirjoituksia ja seuraan jatkossakin, niin kuin muittenkin ympäristökuntien kirjoittelua. Liperi, Polvijärvi, Kontiolahti, Joensuu... Tekstiä tulee harvakseltaan toisin kuin tälle palstalle jolla riidellään jos milloin mistäkin. Johtopäätöksenä voin sanoa ettei Okulla mene näkemäni mukaan todellakaan hyvin, kirjoitella ei turhasta ja uskon että kaikella on myös totuuspohjaa
Joka riitelee itsensä kanssa.
Joensuu kutsuu. Illuusio tai ei.
Suur-joensuu-illuusio-toimikunnan miehiä selvästi!
Miksi muuten kukaan ei-paikkakuntalainen mainostaisi noin?
Hartsa/Kuopio
Kuopio on hieno kaupunki, lupsakoine savolaisineen, jes...
Outokummun pitäisikin yrittää liittyä siihen - Kuopioon. Olisi paljon kivempi olla Kuopiolainen, kuin se pikku-joensuulainen.
Suur-Kuopio jes jes
Elä helekkarissa,mistä sait tuon tietoosi?
Niin, mistä sait tietoosi että Pistolero ja Hartsa 1
ovat sama henkilö ?
Minusta ei ou sama.
Miten kummassa kaksi ihmistä voisi olla yksi?