Eikö apteekissa tiedetä, mitä on intimiteettisuoja? Kopit on sijoiteltu niin, että kaikki apteekissa olevat kuulevat kaikkien asiat. Ei tarvi arvailla, mitä kukin ostaa, kun henkilökunta kailottaa lääkkeen nimet annostusohjeineen niin, että muutkin kuulevat.
Muhoksen apteekki
12
1209
Vastaukset
- eurot muualle
Siksipä en ostakkaan varsinkaan reseptilääkkeitä Muhokselta.
- pyhäpilleri
Missä apteekissapa ei kuulisi jos haluaa kuulla, uteliaisuus on monen mummelin ja papparaisen perussynti. Harvassa apteekissa on äänieristettyä koppia.
- Tympääntynyt
Lääketiskien sijoittelulla on suuri merkitys siihen, miten ylimääräisten korvien kuuntelu estetään. Muhoksella asiakkaat ovat odottamassa ihan niskan takana, joten heille kuuluu kaikki asiat esteettä. Lisäksi henkilökunta kailottaa isoon ääneen asiakkaiden asioita. Onneksi Oulu on lähellä.
- 43214321
Pahempi juttu terveyskeskuksen vastaanottotiski. Suoraan siinä odotustilassa niin, ettei kenellekään varmasti jää epäselväksi, minkä takia on vastaanotolle tullut.
- 7778
Nykyisin tk:ssa asioidaan lasikopissa, ei tiskillä
- tiimariapteekkitiimari
samaan kailottamiseen olen törmännyt myös, ja ärsyttää kun niskantakana seuraava asiakas odottaa! huonosti järjestelty koko apteekki. näyteikkuna pois ja siitä tulis lisää tilaa! ikkuna muutenkin kamala, täynnä kaikenlaista krääsää,kuin aikoinaan tiimarin askarteluliikkeen ikkuna!
- jössez
Sama vika on Oulunyliopiston apteekissa,ei minkäänlaista intimiteekkisuojaa.Odottavat asiakkaat istuvat aivan niskassa kiinni,kun asioit itse tiskillä.
- lienenkhii
Juuri siksi laukaisenkin kovalla äänellä että " ripulipaskuva lentää, nyt on saatava kunnon pillerit ja pulverit, jotta löytyykö talosta?"
- 778
Muutenkin Muhoksen apteekki on huono, koko ajan farmaseutit arvostelee lääkärin antamia lääkemääräyksiä. Minusta se on outoa, kun kuitenkin lääkärillä lienee tärkempi käsitys tautien hoidosta kuin apteekin työntekijöillä.
- No.jopas.on
vaikeaa! Mikä/mitkä sairaudet on niitä mistä pitää vaieta?
Diabetes, verenpainetauti, kolesterolilääkitys, astma?
No tietenkin sukupuolitaudit on varmasti se yksi sektori mistä pitää olla hiljaa, mutta eikö ole parempi että sekin tulee kuntalaisten tietoisuuteen, pysyvät kaukana tartuttajien matkasta.- jussioulu
Juuri näin se menee. Jonkunhan se on kerrottava ihan vaan muiden turvallisuuden vuoksi. Onhan eronneita ja karanneita, joilla ei rengastusta niin juoksevat kylän raitilla kaatamassa.
- muhosbbcn
Pittäshä se nyh tiethää kun niitä intimiteettituotheita myyjää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.1696169Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni2123547Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on163230Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a602921Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,942638Tämä on persut
Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven22525IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-292256Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.251973Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna
Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:561754- 471732