Eikö apteekissa tiedetä, mitä on intimiteettisuoja? Kopit on sijoiteltu niin, että kaikki apteekissa olevat kuulevat kaikkien asiat. Ei tarvi arvailla, mitä kukin ostaa, kun henkilökunta kailottaa lääkkeen nimet annostusohjeineen niin, että muutkin kuulevat.
Muhoksen apteekki
12
1265
Vastaukset
- eurot muualle
Siksipä en ostakkaan varsinkaan reseptilääkkeitä Muhokselta.
- pyhäpilleri
Missä apteekissapa ei kuulisi jos haluaa kuulla, uteliaisuus on monen mummelin ja papparaisen perussynti. Harvassa apteekissa on äänieristettyä koppia.
- Tympääntynyt
Lääketiskien sijoittelulla on suuri merkitys siihen, miten ylimääräisten korvien kuuntelu estetään. Muhoksella asiakkaat ovat odottamassa ihan niskan takana, joten heille kuuluu kaikki asiat esteettä. Lisäksi henkilökunta kailottaa isoon ääneen asiakkaiden asioita. Onneksi Oulu on lähellä.
- 43214321
Pahempi juttu terveyskeskuksen vastaanottotiski. Suoraan siinä odotustilassa niin, ettei kenellekään varmasti jää epäselväksi, minkä takia on vastaanotolle tullut.
- 7778
Nykyisin tk:ssa asioidaan lasikopissa, ei tiskillä
- tiimariapteekkitiimari
samaan kailottamiseen olen törmännyt myös, ja ärsyttää kun niskantakana seuraava asiakas odottaa! huonosti järjestelty koko apteekki. näyteikkuna pois ja siitä tulis lisää tilaa! ikkuna muutenkin kamala, täynnä kaikenlaista krääsää,kuin aikoinaan tiimarin askarteluliikkeen ikkuna!
- jössez
Sama vika on Oulunyliopiston apteekissa,ei minkäänlaista intimiteekkisuojaa.Odottavat asiakkaat istuvat aivan niskassa kiinni,kun asioit itse tiskillä.
- lienenkhii
Juuri siksi laukaisenkin kovalla äänellä että " ripulipaskuva lentää, nyt on saatava kunnon pillerit ja pulverit, jotta löytyykö talosta?"
- 778
Muutenkin Muhoksen apteekki on huono, koko ajan farmaseutit arvostelee lääkärin antamia lääkemääräyksiä. Minusta se on outoa, kun kuitenkin lääkärillä lienee tärkempi käsitys tautien hoidosta kuin apteekin työntekijöillä.
- No.jopas.on
vaikeaa! Mikä/mitkä sairaudet on niitä mistä pitää vaieta?
Diabetes, verenpainetauti, kolesterolilääkitys, astma?
No tietenkin sukupuolitaudit on varmasti se yksi sektori mistä pitää olla hiljaa, mutta eikö ole parempi että sekin tulee kuntalaisten tietoisuuteen, pysyvät kaukana tartuttajien matkasta.- jussioulu
Juuri näin se menee. Jonkunhan se on kerrottava ihan vaan muiden turvallisuuden vuoksi. Onhan eronneita ja karanneita, joilla ei rengastusta niin juoksevat kylän raitilla kaatamassa.
- muhosbbcn
Pittäshä se nyh tiethää kun niitä intimiteettituotheita myyjää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa625806Oot mahtava tyyppi
En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot433948Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent2663666Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks3013603Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky53228Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär3572856Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm382400Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas
Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi3442114Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?
He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun922081En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1541891