Eikö apteekissa tiedetä, mitä on intimiteettisuoja? Kopit on sijoiteltu niin, että kaikki apteekissa olevat kuulevat kaikkien asiat. Ei tarvi arvailla, mitä kukin ostaa, kun henkilökunta kailottaa lääkkeen nimet annostusohjeineen niin, että muutkin kuulevat.
Muhoksen apteekki
12
1129
Vastaukset
- eurot muualle
Siksipä en ostakkaan varsinkaan reseptilääkkeitä Muhokselta.
- pyhäpilleri
Missä apteekissapa ei kuulisi jos haluaa kuulla, uteliaisuus on monen mummelin ja papparaisen perussynti. Harvassa apteekissa on äänieristettyä koppia.
- Tympääntynyt
Lääketiskien sijoittelulla on suuri merkitys siihen, miten ylimääräisten korvien kuuntelu estetään. Muhoksella asiakkaat ovat odottamassa ihan niskan takana, joten heille kuuluu kaikki asiat esteettä. Lisäksi henkilökunta kailottaa isoon ääneen asiakkaiden asioita. Onneksi Oulu on lähellä.
- 43214321
Pahempi juttu terveyskeskuksen vastaanottotiski. Suoraan siinä odotustilassa niin, ettei kenellekään varmasti jää epäselväksi, minkä takia on vastaanotolle tullut.
- 7778
Nykyisin tk:ssa asioidaan lasikopissa, ei tiskillä
- tiimariapteekkitiimari
samaan kailottamiseen olen törmännyt myös, ja ärsyttää kun niskantakana seuraava asiakas odottaa! huonosti järjestelty koko apteekki. näyteikkuna pois ja siitä tulis lisää tilaa! ikkuna muutenkin kamala, täynnä kaikenlaista krääsää,kuin aikoinaan tiimarin askarteluliikkeen ikkuna!
- jössez
Sama vika on Oulunyliopiston apteekissa,ei minkäänlaista intimiteekkisuojaa.Odottavat asiakkaat istuvat aivan niskassa kiinni,kun asioit itse tiskillä.
- lienenkhii
Juuri siksi laukaisenkin kovalla äänellä että " ripulipaskuva lentää, nyt on saatava kunnon pillerit ja pulverit, jotta löytyykö talosta?"
- 778
Muutenkin Muhoksen apteekki on huono, koko ajan farmaseutit arvostelee lääkärin antamia lääkemääräyksiä. Minusta se on outoa, kun kuitenkin lääkärillä lienee tärkempi käsitys tautien hoidosta kuin apteekin työntekijöillä.
- No.jopas.on
vaikeaa! Mikä/mitkä sairaudet on niitä mistä pitää vaieta?
Diabetes, verenpainetauti, kolesterolilääkitys, astma?
No tietenkin sukupuolitaudit on varmasti se yksi sektori mistä pitää olla hiljaa, mutta eikö ole parempi että sekin tulee kuntalaisten tietoisuuteen, pysyvät kaukana tartuttajien matkasta.- jussioulu
Juuri näin se menee. Jonkunhan se on kerrottava ihan vaan muiden turvallisuuden vuoksi. Onhan eronneita ja karanneita, joilla ei rengastusta niin juoksevat kylän raitilla kaatamassa.
- muhosbbcn
Pittäshä se nyh tiethää kun niitä intimiteettituotheita myyjää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"317462Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1434813Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset754456Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään83532Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m793379Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta453170- 262794
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä322651Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html292509Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv882503