Mikä on kun ei taidot riitä?

Ni Mimerk Ki

Kunnantalon kosteusvaurioita yritettiin korjailla miljoonalla tai kahdella. Eipä tullut kalua siitä rakennuksesta, vaan rahat menivät kuin kankkulan kaivoon. Päätettiin tönätä kumoon koko kunnantalo.

Naistenmatkan koulua on nyt vuorostaan yritetty parsia kasaan sieltä ja täältä, ja vaikuttaa siltä, että siihenkin upotetut korjausrahat ovat hukkaan heitettyjä.

Mihin tuhlataan veronmaksajien rahoja seuraavaksi?

1

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ni Mimerk Ki

      Kappas. Vastaus olikin heti Pirkkalan omilla nettisivuilla.

      Nuolialan koulun vanhasta osasta on löytynyt mikrobeja, ja oppilaat lähtevät evakkoon.

      Nyt on kunnanisillä vakavan tutkiskelun paikka: yritetäänkö ensin korjata, ja sitten todetaan, ettei korjaus onnistunut, vai puretaanko ja rakennetaan uutta tilalle ihan suosiolla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      334
      12681
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      57
      3666
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3254
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      133
      3048
    5. 103
      2998
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      51
      2848
    7. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      77
      2769
    8. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2654
    9. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      278
      2542
    10. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      42
      2378
    Aihe