Persut syrjivät naisia Kajaanissa

1186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kepu pettää aina, toisille se ei uppoa kaaliin, valitettavasti.

Äänestä
  • Jäi sanomatta minä petän J-Pennasta vetelen naapurin poikaa hanuriin.

    Äänestä

älkää vain liitykö lypsiöihin siis -kepu-siitä ei seuraa mitään on vain paluuta menneisyyteen eli kekkoslovakiaan äänestäkää vasemistoa .

Äänestä
  • Olen harkinnut ja jopa hyvin syvällisest että äänestän tulevissa,Eduskunta-vaaleissa
    Keskustaa ja päätökseni yhäkin vain vahvistuu. Kainnuun Sanomain uutisten myötä.

    Keskusta ainoa tulevaisuusteen katsova puolue.

    Äänestä

  • Kaikkein viimeisimmäksi Vasemmistaoa, siinä vasta puolueet jotka haikailevat vielä
    Vihtasaverikon aikaan.

    Äänestä

  • Keskusta/keskusta. kirjoitti:

    Olen harkinnut ja jopa hyvin syvällisest että äänestän tulevissa,Eduskunta-vaaleissa
    Keskustaa ja päätökseni yhäkin vain vahvistuu. Kainnuun Sanomain uutisten myötä.

    Keskusta ainoa tulevaisuusteen katsova puolue.

    keskusta-keskusta ÄÄNESI MENEE TÄYSIN HUKKAAN KESKUSTA ON TÄYSIN MENNEISYYDEN-PUOLUE KAINUUN SANOMISSA ON VAIN TIMO KORHOSEN ANEMISIA JA KOPIOKIRJOITUKSIA.LISÄKSI KEPULAISILLA ON PALJON VANHOJA MENNEISYYDEN ÄNKYRÄ EHDOKAITA TULEVISSA VAALEISSA MM. VÄYRYNEN.KOPLARI-JUHANTALO----SIINÄKÖ MEILLE TULEIVAISUUTTAKO.

    Äänestä

  • EI KEPU ETELLEENKÄÄN kirjoitti:

    keskusta-keskusta ÄÄNESI MENEE TÄYSIN HUKKAAN KESKUSTA ON TÄYSIN MENNEISYYDEN-PUOLUE KAINUUN SANOMISSA ON VAIN TIMO KORHOSEN ANEMISIA JA KOPIOKIRJOITUKSIA.LISÄKSI KEPULAISILLA ON PALJON VANHOJA MENNEISYYDEN ÄNKYRÄ EHDOKAITA TULEVISSA VAALEISSA MM. VÄYRYNEN.KOPLARI-JUHANTALO----SIINÄKÖ MEILLE TULEIVAISUUTTAKO.

    OLEN PENNASEN HYVÄ KAVERI MUUTEN.

    Äänestä

  • Vihtasevrikon,aikaan kirjoitti:

    Kaikkein viimeisimmäksi Vasemmistaoa, siinä vasta puolueet jotka haikailevat vielä
    Vihtasaverikon aikaan.

    Persuilla on vasemmistolainen veroja korottava linja, loisiminen kannattaa ei työnteko.

    Äänestä

  • EI KEPU ETELLEENKÄÄN kirjoitti:

    OLEN PENNASEN HYVÄ KAVERI MUUTEN.

    PALJOKOSITÄIKÄÄMAHTAAkeettosellaOLLA

    Äänestä

Persut ovat kuin muslimeja, pitävät naisia kurissa nyrkin ja hellan välissä.

Äänestä

Perussuomlaisten kukoistuksen aika on nähty ja koettu. Ei ollut rohkeutta edellisten,Eduskuntavaalien jälkeen rohkeutta lähteä hallitukseen. Kaikki syyt mitä perussuoamalsiet esitti esteeksi hallitukseen lähtemiselle, ovat vain " tekosyitä "
Kun on aina vain räksyttänyt oppositiosta käsin, ei löytynyt ideoita alkaa hallitus-yhteistyöhön.

Ikuisuuksiin ei ole mahdollista kasvattaa, kannatuksen korkoa, Oppositiossa.
Ei äänestäjät ole lopultakaan niin tyhmiä,että tulevat vaalit toisensa jälkeen petetyiksi
suuriin katteettomiin lupauksiin. Sanotaa että pää se lopulta tulee vetäjän käteen-

Kun ideoiden tasku on tyhjä eikä toisessakaan ole yhtään enempää, siinä sitä ollaan kuin, Orpo-piru käkisalmen markkinoilla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ex pennanen kirjoitti:

Tervetuloa vaan keskustan äänestäjiksi, meitä on paljon

http://yle.fi/uutiset/perussuomalaisten_kainuun_piirin_puheenjohtaja_erosi_tehtavastaan__naisjasenten_vahattely_ei_suinkaan_ole_harvinaista/7738221.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu