Ladun tärvely

Hei sinä pitkän huiskee mies,joka luistelit pertsaa hiihtävän daamin vierellä jutellen ja samalla survoit vastaantulevien ladun ihan paskaks hopeatien kohdalla,mitä sun päässä liikkuu?
9185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

gayyy man

Äänestä

Yritin kertoa kauniisti, että painuisitte helvettiin sieltä laahustamasta pertsoinenne. Latu kuuluu luistelijoille.

Äänestä

Pilu kinostaa...

Äänestä
  • Luistelu ei ole hiihtoa!

    Äänestä

no huomenna tulee hyvää jälkeä kun tulen sinne ladulle vähän mönkkärillä päristelemään , kyllä siinä lumi lentää ja vauhtia piisaa, hianoa päästellä mäkiä ylös ja alas

Äänestä
  • Ajattelin mennä hiihtämään jonnekin luistelukaukaloon. Missä on rauhallista?

    Äänestä

  • sivakoija kirjoitti:

    Ajattelin mennä hiihtämään jonnekin luistelukaukaloon. Missä on rauhallista?

    Ihan perinteistä ajattelin. Mutta missä olisi valaistu kaukalo hiihtäjälle? Mielellään niin, että luistelijoita olisi aika vähän.

    Äänestä

No kuinkas se suksi nyt luistaa ?

Äänestä
  • Tänään olisi suksiluistelijalle paanaa. Nimittäin lämmin keli ja koppurainen lumi jäillä. Luulisi raksuttavan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kop3 kirjoitti:

Hei sinä pitkän huiskee mies,joka luistelit pertsaa hiihtävän daamin vierellä jutellen ja samalla survoit vastaantulevien ladun ihan paskaks hopeatien kohdalla,mitä sun päässä liikkuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu