Guggenheim SAATAVA Helsinkiin

Guggenheim -museo on ehdottomasti saatava Helsinkiin, vaikka sitten veroja korottamalla.
Me olemme jo ehtineet sopia useita juhlia pidettäväksi siellä suihkuseurapiirin kesken.
2377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Aivan, onhan Pajunenkin maailman kallein pormestari.

Äänestä
  • Pajunen on jo lakkautanut hammashuollon ja muutkin terveyspalvelut Helsingistä Guggenheimin tieltä. Gugge pitäisi perustaa Pietariin, ei ikinä Helsinkiin. Tosin Gugge on tasoltaan semmosta halpisroskaa, että Pietari ei koskisi siihen pitkällä tikullakaan. Pietari on sentään todellinen kulttuurikaupunki Hesaan ja johonkin jenkkiroskaan verrattuna.

    Äänestä

  • On

    Äänestä

  • tattu kok kirjoitti:

    On

    Nu

    Äänestä

Kukkenheimi Helsinkiin vasta sitte, kun kaikki helsinkiläiset ovat käyneet Inarissa kattomassa saamelaesmuseon, näin on näreet???

Äänestä
  • Jooo

    Äänestä

Olen ehdottomasti samaa mieltä, koska minullekin on Pajusen lailla luvatta iso kasa dollareita, jotta omalta osaltani veisin hanketta eteenpäin.

Ostin juuri itsekin uuden smokin noita Guggelijuhlia varten, koska niitä tulee riittämään jatkossa paljon..... näin ovat jenkkipojat luvanneet.

Me kokoomuslaiset emme anna periksi, otamme rahat Guggeliin verorahoista vaikka väkisin, mitä väliä köyhän kansan mielipiteellä on, hehän ovat muutenkin vain pelkkä yhteiskunnan rasite ja sitä heikompaa ainesta, joiden ei pidä edes lisääntyä.

Me olemme niin hyviä, että mistään asiasta ei pidä järjestää mitään kansanäänestyksiä, me tiedämme parhaiten, miten kansan rahat kupataan ja jaetaan rikkaille. Älkää vaan kinatko siitä asiasta, olemme siinä parhaita.

Äänestä
  • Hi

    Äänestä

  • pyrin porgeriksi kirjoitti:

    Hi

    Niin

    Äänestä

  • heti jusan jälke kirjoitti:

    Niin

    Joo

    Äänestä

Venäläisistä piti tulla valtaosa epärealistisen 500 000 kävijämääräarvauksesta. Nyt Rupla on laskenut puoleen ja venäläiset turistit pysyvät kotona ja käyvät Krimillä. Lisäksi ne jotka vielä tulevat käyvät Vantaalla Biltemassa ja Vantaan Tammiston Lidlissä. He eivät ihannoi lainkaan amerikkalaisperäistä Hampurilaismuseoa!

Äänestä
  • Pipa

    Äänestä

  • riankov kirjoitti:

    Pipa

    pipari

    Äänestä

  • riankova kirjoitti:

    pipari

    piparin

    Äänestä

Gugge on karaarijuutalaisten kusetus. Ei mitään muuta. Finaalimökitkin silkkaa roskaa. Pilaisivat Helsingin.

Äänestä
  • On

    Äänestä

  • aika pajua kirjoitti:

    On

    Joo

    Äänestä

  • pajuheim kirjoitti:

    Joo

    Juu

    Äänestä

on

Äänestä
  • Eholl

    Äänestä

  • on manerhem kirjoitti:

    Eholl

    Joo

    Äänestä

Viime vaalit olivat saatana sitten laitimmaiset, joissa kokoomusta äänestin!

Äänestä

Guggenheim -museo on ehdottomasti saatava Helsinkiin, eihän harmaan talouden hämmentäjät muuten saa rahojaan pestyä.

Näyttää vahvasti siltä, että tietyt yksityiset rahoittajatahot, eli VEROPARASIITIT haluavat pestä veroparatiiseihin kätketyt valtiolta ryöstetyt rahat Guggenheimilla puhtoisiksi, vai mitä tuumaatte?

Nyt on Guggeli-leikki vihellettävä poikki YMPÄRILEIKKAAMALLA koko hanke --- JUURESTA poikki!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


J.Pajunen HKI kirjoitti:

Guggenheim -museo on ehdottomasti saatava Helsinkiin, vaikka sitten veroja korottamalla.
Me olemme jo ehtineet sopia useita juhlia pidettäväksi siellä suihkuseurapiirin kesken.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu