Kihniössä Maurintori on johtava päivittäistavara ja elintarvikkeiden myyntipaikka. Mauri on pitkään toiminut Kihniössä ja hoitanut hommansa hyvin.Maurin perhe on ollut asiakasystävällinen, tyttäret ja vaimo ovat olleet Kihniöläisten mieleen. Henkilökuntakin on pääosin ollut ystävällistä ja asiakaslähtöistä, varsinkin kesätyöntekijät ovat ilahduttaneet meitä Kihniöläisiä. Mutta, vaikka yrittää parastaan, niin joskus asiakkaatkaan eivät ole tyytyväisiä. Lihatiskillä on hienossa uniformussa nainen joka ei sovi liikealalle. Tympeä ja ylimielinen töksähtelevä, ilme hapan ja asenne negatiivinen, ainakin minut panee lähtemään ostoksille Parkanoon. Syy voi olla tietysti minussakin joka vaadin liikaa asiakaspalvelulta. Olen ollut vastuullisessa asiakaspalvelussa lähes 50 vuotta, ja nähnyt erilaisia persoonia.Toivotan kaikkea hyvää Maurintorille!.
Maurintori
24
904
Vastaukset
- Kyttälän taru
Ja taas joku tärkee joka on vanunut melkein 50 vuotta työnantajan
harmina ja luullut olevansa korvaamaton niin nyt kulkee silmät
tapilla kyttäämäs toisia. Pysy nyt jo kotonas.- kulkia mies
Maurintorilla on kaikki kivaa porukkaa varsinkin naiset kihniöllä muutenkin komeita naisia.
- kulkia mies
kulkia mies kirjoitti:
Maurintorilla on kaikki kivaa porukkaa varsinkin naiset kihniöllä muutenkin komeita naisia.
Ja yksi blondi kihniöllä on tosi kaunis.
- Ei seiso
Katoppa sillä blondilla on hirveet säärikarvat kauheeta.
- kulkia mies
Ei pirä paikkansa.
- valikoma
Henkilökunta Maurintorilla pääosin mukavaa. Mutta, tarjoukset, jos menet aamulla kauppaan kun se aukeaa, eikö kassakuitissa pitäisi jo näkyä tarjoushinta. Mutta, muista tarkistaa koska näin ei aina ole. Jos jokin tuote on ollut edellisenä päivänä tarjouksessa, ei se lappu kuuluisi olla hyllynreunassa enää silloin kun tuote ei ole tarjouksessa. No, näinhän muutkin kaupat toimivat Keskistä myöten.
- häääpyyy
Onko täällä kukaan humalas tai juovuksis.
- kyyää
On täällä vanhoja juoppoja jotka on ollut työnantajan harmina 50v ja ämmiä
jotka on ollut puutteessa niin nyt kulkee kyttäämäs kaupoissa kaappijuoppoja koko sakki. - Siwaan.jatkaja
Toivottavasti sinne Kihniön Siwaan saadaan jatkaja muutoin Maurintorilla on monopoli elintarvikkeissa.
Hinnat kallistuu kun ei ole kilpailua.- vinkvinkvink
Ei Mt pysty/kannata hintojansa määrättömästi nostaa - autolliset shoppaavat PNOssa muutenkin ja autottomat voivat pummata heiltä kyydin tai hankkia kimppakyydin (viedäänhän mamujakin minibussilla halvempien tarjousten perään kaupuntiin...) ja lähteä hankintareissulle PNOn tai Keskisellä käymään kimpassa vaikka viikottain. Jos Mt:n hinnat nousevat pilviin, niin pilkka voi osua omaan nilkkaan.
- kuuuukaaaa
Entäs jos oon humalas tai juovuksis. Saanko pimppakyydin Ylivieskan Siwaan?
Vai pitääkö soittaa taksimiähelle.
Juorumiäs sano että pitää soittaa alkoholistille jos on kyttäämässä vaaleeta naista.
Meitä on jo monta jokka kytätää ja ei me pelätä vaa heti kytätää jos uskovaiset vähänki epäilee että soitetaa mamuille. - Nauruinen
Tälle piti jo nauraa😂
- Hoikkaswannabekö
Joopajoo, näköjään kihniöläinen vastine Ikaalisten Hoikkalalle.
- kuuliako
Onhan siellä kihniössä hoikkaloita ja kalkattajia kalvajia ja kusettajia itsensä kehujia parhaita terveyskeskus työntekijöitä.
- kaaakuuu
Naurakaa vaa, ootte juovuksis ja humalas.
On se ny juora mamujen viinat niiren pikkujouluis.
Meitä on jo monta jokka nauretaa eikä me pelätä vaa heti nauretaa jos joku soittaa taksimiähelle. Mamut sano humalas ett heti pitää nauraa alkoholistille eikä saa pelätä vaaleeta karvasta naista jos se vähänki on juoppo kielittäjä ja kalvaja.
Lopettakaa jälkeläisten puhuttaminen ja kattokaa omaan pesään jos se on siinä ja siinä ja se ja se ja juovuksis tai humalas tai vaaleen taksinaisen pesään jos se on karvanen tai kusettaja.
Joo musta miäs on juorumiäs ja me kytätää jo montaa, jos vähänki on juoppo sukuperimä ja kielittäjä ja kalkattaja ja jonku jälkeläinen.
Musta miäs ei saa pelätä jos se o vaaleen naise jälkeläinen ja ajaa karvaa humalas uskovaisilta mamujen kaljapaikas, juovuksis.- ex-alko
Tällä palstalla pitäisi olla alkolukko.
- kuolee_nauruun
:) :) :) :) :) Lisää tätä :) :) :) :)
- eirälläkkää
tällaista sekasontaa tämä kihniö on että vierä ny viinat pikkujouluista kuulustella lapsia samalla ku vie pirssillä kyytiä sitte viälä rälläkät on kuulemma varastettu mutta silti näkee vaivaa toisten hommista ovat vissiin sukua toisilleen.
- kaaaaaaakuu
Sukua sukua sukua sukua perkele.
Ovat kaikki juovuksis ja humalas.
Jälkeläisiä ovat kaikki ja taksimiähiä. Jos vähänki epäillää että o mamu tai juarumiäs ni heti ei pelätä vaa soitetaa rälläkälle.
Kattokaa omaa pesää eikä saa pelätä jos on sukua jolleki.
Alkoholisti on sanonu että pitää heti kuulustella lapsia rälläkällä jos ne on varastettuja.
- kuukaa
Taksimies oli pankinjohtajan pepunnuolija? Kyttäsi ja kielitti ja pankinjohtaja otti kaikki irti tästä kytästä ja nauroi paskasen naurun. Sitten jäi kyttä yksin, ei enään tunne pankinjohtaja kyttää. Nyt sitten kuulustellaan lapsia voiko olla totta???? Taasko pitäis olla jolle kuulustelee
lapsia?? - pumpumpuu
Samat paskat kiertää kihniötä päästä päähän päivästä toiseen. Sukulaiset siitä ja siitä panosta ovat sukua sille ja tälle jolle kuuluu toimeentulo tukea sinne ja tänne. Muille ei kuulu kun näille oppikoulun käyneille kihniön pummeille.
- kaakuuuu
Naurakaa vaan mutta meitä on jo monta ja me ei pelätä vaan rälläköidään heti jos pankinjohtaja kielittää mamua.
Alkoholistit sano ettei saa heti kuulustella vaan ensin se ja se ja sitte sille ja tälle ja sinne tänne jos on sukua kiälimiehelle.
Samat rälläkät kiertää pankinjohtajalta toiselle päästä päähän ja taksimiäs nuolee jälkeläisiä siitä ja tuosta panosta eikä se pelkää vaikka juarumiäs kuulustelee sieltä täältä. - ööör
Maurin tori johtava kauppapaikka kihniössä,minä lulin että se on stockmanni.
- otaopiksi
Stockmanni on konkassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1438395Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1067586Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot1255809Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1035688Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1214862Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1472720Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys632529Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e91537Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol81502Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2331456