Oudot läiskät iholla

Kummajuttu

Hei. Minulle on n. viikon aikana tässä ilmestynyt iholle muutamia outoja läiskiä. Kummassakin kädessä yhdet ja sitten vasemmassa reidessa muutama. Läiskät ovat hyvin pieniä, eivät kutise mutta tuntuvat olevan hieman koholla, läiskät punoittavat hieman, ehkä myöskin hieman hilseilevät.. Tänään huomasin että oikean käden läiskään oli yhtäkkiä ilmestynyt verenpurkaumia? En tiedä hankasiko johonkin mutta on siis selvästi punaisempi kuin muut läiskät. Osaisikohan joku kertoa mitä voisivat olla? Kokoa eivät ole niinkään muuttaneet..

1

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niijuuhn

      Olisiko nokkosihottuma? Vaihtaako paikkaa onko keskeltä vaalea reunoilta punainen? Itsellä niitä ilmestyi kauhea määrä viime perjantaina, ikinä aikaisemmin ei ole ollut :( vieläkin on eli jo neljättä päivää. Epäilen joko allergiaa Hopeatoffee karkeista tai sitten paineen aiheuttamaa koska tein raskasta patjahierontaa itselleni sellaisella pilatesrullalla edeltävänä iltana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10805
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8057
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5201
    4. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3528
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      110
      3516
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      28
      3477
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      61
      3370
    8. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3137
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      51
      2450
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      34
      1956
    Aihe