kävi melkein Li Anderssonia sääliksi... joutui selittämään Arhinmäen takinkääntöjä. Li oli melkein kaikessa eri mieltä kun mitä Arhinmäki oli toiminut hallituksessa.
Yhdessä vaiheessa Soini kysyi siltä että missä kohtaa Soini on ollut väärässä eurokriisissä... hiljaista tyttöä oli.
Yhdessä vaiheessa Soini kysyi siltä että missä kohtaa Soini on ollut väärässä eurokriisissä... hiljaista tyttöä oli.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Sääliksi käy ja vasemmistoa yleensä typerän puheenjohtajan säestämänä' .
Loistavaa Li varma kansanedustaja..
Li oli hyvä, tosin seura oli Ollia lukuunottamatta alinta pohjasakkaa.
Totuuksia savolaisesta eurohuijarista muutaman vuoden takaa:
http://hami.puheenvuoro.uusisuomi.fi/125499-onko-olli-rehn-sumeilematon-eu-taloushuijari
Hiljaa olivat siinä kohdassa myös Kimmo Sasi ja Olli Rehn, ja vastausta ei tullut.
Siis tuossa kohdassa:
"Yhdessä vaiheessa Soini kysyi siltä että missä kohtaa Soini on ollut väärässä eurokriisissä... hiljaista tyttöä oli."
Li voisi keskittyä siihen antifaväkivaltakuvioon ja jättää tuon politiikan muille
Opettele nyt eka mitä tarkoittaa "väkivaltakoneisto" vitun amispelle
NIIN SITÄ SE HALLITUSVASTUU TEETTÄÄ. SOINI VALITSI JÄÄDÄ OPPOSITIOON KOSKA EI HALUA KANTAA VASTUUTA JA NYT KAIKKI VITUN HALLA-AHOT HYPPII VENEESTÄ. PERSUT ON VASTUUTON YHDEN ASIAN PASKALIIKE, VASURIT SENTÄÄN YRITTI. PERSUPELLET NOSTI KÄDET YLÖS SAMAN TIEN JA HUUTELEE TAKARIVISTÄ KRITIIKKIÄ ESITTÄMÄTTÄ MITÄÄN JÄRKEVIÄ VAIHTOEHTOJA.... JA KANSA HURRAA VOI VITUN ÄÄLIÖT
Vasurit nuolivat hallituksessa kokoomuksen percettä säilyttääkseen hallituspaikkansa.
Mitä vastuullisuutta se on? Se on vastuuttomuutta ja selkärangattomuutta.
Älä vajakki huuda!
Anderssonin yläkerta näkyy toimivan paljon paremmin, kuin Arhinmäellä.
Andersson on ministeriainesta, ja Arhinmäki sopisi oppisopimuksen jälkeen eduskunnan siivoojaksi.
Vasemmistoliiton EU tietäjä on lukiotyttö. Hän joutuu selittelemään Paavon mokia.
Hyvin vaivautuneen oloinen oli stackars Li, kun iso Timo tylytti vasureiden hallitustaivalta. Paavon ministerikiima tuli Suomelle kalliiksi, kun Kreikan lainat mitätöidään. Ei uskalla puolustaa omia mokiaan, vaan lähettä kameroiden eteen viattoman tytön. Ennen kunnon kommarit ryyppäsivät, mutta vastasivat huutoon!!