Kaikki viittaa siihen. Ilmeet, eleet. Viimeisenä mutta ei vähäisempänä se, mitä sanoit viimeisessä tekstarissasi syksyllä. En häiritse sinua enää...
Olen menettänyt sinut
tunnen edelleen
27972
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Mielestäni Sinä et menettänyt mitään ja minä taas menetin kaiken. Ansaitset parempaa..
Parempaa en voisi saada jos hänet joskus saisin...
Tuo viesti en häiritse sinua enää = hän on kiinnostunut sinusta mutta ei jaksa enää sitä kun hän uskoo että tunteet ovat yksipuoliset eli sinä et ole kiinnostunut.
Jos asia ei ole noin niin ota häneen yhteyttä ja korjaa välinne.
Luentunymmärtämisessä vikaa.
pulma...kuka olet?
nainen?, mies?
En kerro
päätellä...olet Hän.
Et häiritse, mutta ikävöit.
Oon mäkin menettänyt aikaa sitten. Vatvomisen pääasiassa lopetin myös jo aikaa sitten. Ei juteltu, -no ei sitten! Hyväksyin senkin. Ikävän kanssa oppii elämään, haaveista oppii päästämään irti ja elämässä rupeaa kulkemaan eteenpäin. Raadollista, mutta niin se onneksi usein menee.
Toivoisin että hän katsoisi peiliin, näkisi kaiken sen hyvän itsessään ja arvostaisi itseään enemmän. Näkisi ja ottaisi käyttöön sen potentiaalin, jota hänessä on paljon!! Uskaltaisi avautua ihmisille, lähentyä ystäviään ja antaa todellisen itsensä näkyä toisillekin. Kunpa hän näkisi itsensä kuten mä näen hänet..
Ikävän kanssa oppii elämään, mutta haaveista on hyvin vaikea irrottautua. En ole saanut hyvää tilaisuutta jutella... En edes tiedä, haluaako hän jutella. Ehkä satunnaiset näkemiset riittävät hänelle.
Niin haaveista on hankalampi päästää irti. Tai riippuu varmaan millaisia "korvaavia" haaveita on, onko muita asioita joihin suunnata energia..
Sekin pitää hyväksyä et ne puhumistarpeet ei kohtaa. Ja et joillekin se haaveen ylläpito riittää, se on se tavoitetaso, eikä siitä ole halua edes siirtyä käytäntöön. Meni aikaa ennen kuin ymmärsin näin olevan. Turhaan yritin mitään todellista. Mutta se on täysin okei mulle. ..et niin se tais olla.
Minulle jäi jotenkin ristiriitainen kuva koko asiasta ja siitä, halusiko hän jotain vai ei. Siksi on ollut hieman vaikea "toimia". Itselle pelkkä haaveilu ei ole se, mitä tältä jutulta olisin halunnut. Oliko hänelle? En tiedä, ehkä. Ei olla juteltu alkusyksyn jälkeen, joten en voi tietää. Ja ikävästi näyttää siltä, ettei puhuta jatkossakaan.. Olen toisaalta itse ollut käytökseltäni epäselvä, joka taas on omaa tyhmyyttäni. Käytöstäni ohjaa vahvasti tunteet ja siksi ei aina välttämättä tule annettua sellaista kuvaa itsestään kuin jälkeenpäin toivoisi.
Niin no jos kaksi ihmistä käyttäytyy epäselvästi eikä puhuminen onnistu, ni kyllähän siinä vähän jää sellaseen fiilikseen et "häh, what the f uck just happened?".
Mä oon vaan kurkkuani ja korviani ja ääriäni myöten täynnä niitä toisen pelkoja. En halua enää kertaakaan saada aikaan teoillani sitä muuri-reaktiota. Siksipä en enää tee mitään. Jos mä saan toisessa sellasta aikaan, niin ehkä mulla ei ole kovin hyvä ja positiivinen vaikutus. Vaikka kuin ajattelisin että on. Ei näköjään oo.
Nyt on pakko mennä siivoamaan.. ei kyllä huvittais yhtään...... :-/ :-( X-/
Miksi se ikävä ei sitten päästä irti?
Jag vet inte. I don't know. Ich weiß nicht. Je ne sais pas. я не знаю.
Puhuvat jo kielillä täällä. Riivattua.
ei tämä nyt niin tavatonta ole... itsesäälistä tässä on kyse...
Sitäkin miettinyt. Onko itsesääliä, toive haavekuvasta, epärealistinen vääristynyt halu, ihmisen kaipuu jonkun luokse..?
Vai todellinen tunne?
Ei itsesääli ole paha tunne. Ei mikään tunne ole paha, ei niitä voi arvottaa!
Mut toiseen ihmiseen saattaa projisoida monia muitakin menetyksiä joita käy läpi vaikkei sitä ehkä tunnista. Iän tuomat muutokset ja asiat joista joutuu päästää irti, sitten heijastaa ne siihen kaipuuseen. Voiskohan olla?
Onkohan joku sivullinen räplännyt puhelintani, epäilyttää..sillä minä en ole sellaisia viestejä lähetellyt syksyllä.
Näin on meille molemmille parempi vaikka se tuntuu kamalalle. Meillä on monta vuotta takana hetkiämme ja kun malttaa lopettaa tarpeeksi ajoissa, niistä jää vain hyviä muistoja! Hän on mulle aina rakas ja ajatuksissa.
Niin se on. Aivan yhtä toivoton rakkaus on kyllä tämä uusikin.
Selvittäkää asiat kasvokkain, jos toisianne kaipaatte?
En voi uskoa että menette näihin kerta toisensa jälkeen.
T: troll of the year ALIAS vesipää
Puhelimen akkua on turha haaskata hölmön akan opastamiseen. Kyllä se idiootti ämmä huomaa kun ei viikko-kuukausitolkulla mitään kuulu.
Tuota en teissä miehissä ymmärrä. Miksi ette voi laittaa lyhyesti viestä/ mailia tai soittaa, että ei kiinnosta?
Monet miehet pakenevat johonkin hiljaisuuteen ja luulevat siten olevansa vahvempia. Luulevat että "kouluttavat" naista tällä tavalla. Tosiasiassa tällaiset miehet ovat itse heikkoja ja tunnevammaisia, eivät vaan itse sitä tajua! Luulevat olevansa vahvoja. Vahva ja kypsä ihminen keskustelee, puhuu asiat suoraan.
ihanat pakit, jotka sain kerran eräältä charmikkaalta mieheltä