Käyttäydytkö eri tavaIla

asialIinen ihminen

kirpputorilla kuin muissa kaupoissa?

Itse en käyttäydy vaan olen yhtä kohtelias ja tilaa antava kuin muissakin kaupoissa. Ehkä ihmisen todellinen luonne paljastuu kirpputorilla. Minun jalkojani on tallottu kun on kuroteltu tavaraa hyllystä, jonka edessä olen seisonut. Minun eteeni on työnnetty käsi kun on ollut kova hätä saada jokin tavara käsiin ennen minua.

Kun ihmiset näkevät että joku katselee pitkään jonkun pöydän tavaroita niin se on kuin magneetti joka vetää ihmisiä puoleensa. Keski-ikäiset naiset ovat erityisen kunnostautuneita röyhkeydessään. Odotan että joku päivä saan vielä turpaani joltain kunnolliselta perheenäidiltä.

6

149

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei kiljuntaa

      Ihmiset kiljuvat enemmän kuin tavallisissa kaupoissa ja muualla.

    • Exätär

      Juu olen huomannut saman asian kun olen kirppiksellä kattomassa jotain tavaraa niin ihmiset hyökkäävät sinne kun luulevat että on jotain hyvää ja mielenkiintoista vaikka vaan katson esim: kelloa.

    • deividpouvie

      se on se kateus ,kun muut luulevat sun tehneen löydön ja haaskalle pitää tulla heti.

      • mikä-se-on

        Piti sitten kateuskortti vetää tähänkin.

        Joka sen vetää, on itse kade.

        On ihmisiä, jotka eivät ole koskaan kokeneet, mitä kateus on ja ihmetyttää sen vetäminen joka paikkaan.


    • kitikatti

      Ainakin se ero on, että kaupassa ei kukaan (kai) kehtaa repiä kaikkia vaatteita henkareilta, ja mytätä sitten mihin sattuu.. Aika harva myöskään nostaa mitään pudottamaansa.

    • omillepaikoilleen

      Eikä kivaa ole sekään, että otetaan tavara, mutta tullaan katumapäälle ja jätetään ihan eri ihmisen loossiin. Ja jollain voi olla se 50%alelappu, joku ostaa hänen paikassaan olleen tavaran, ja huomaakin kassalla, että ei ollutkaan kyseisen myyjän vaan joku siihen viskannut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1632
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1468
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      874
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      839
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      37
      770
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      756
    7. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      708
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      700
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      42
      699
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      663
    Aihe