Myynnissä on kuulemma uusi erektiolääke, oisko jollain jotain kokemuksia.
http://www.terveyskirjasto.fi/terveysportti/geneerinen.koti?p_hakusana=spedra
Spedra kokemuksia
16
14325
Vastaukset 16
- spedra
Olen kokeillut Spedraa ja sidenafiiliä (Viagra). Spedra vaikuttaa nopeammin ja sivuvaikutuksena kasvojen kuumotus. Sidenafiilillä sivuvaikutuksena nenän tukkoisuus, Spedran hinta moninkertainen sidenafiiliin verrattuna. Itse päädyn vertailussa sidenafiiliin.
- Anonyymi
Hei,
Olen vihdoin löytänyt tuotteen, joka antaa minulle hyvän erektio toisin kuin edellinen. Suosittelen spedra (avanafil) muita, joilla on ongelmia. http://eumedicines.com/ - Anonyymi
Tadalafil (Cialis) - https://tonzes.com/tadalafilfi.htm
Oma tuntemus Cialiksesta on että sivuvaikutuksia ei tunnu tulevan, olo on kuin ei olisi ottanut mitään mutta toimii kun kiihottuu ja sitä piisaa kerta toisensa jälkeen.
- epätiedemies
- testings
Spedralla 200mg heikko vaikutus, suosittelen pfizerin valmistamaa viagran halpisversiota, sillä käy ja kukkuu!
- spedrapaskaa
Spedra on ihan surkea, kannattaa pysyä viagrassa ja jos tuntuu että viagran teho laskee, kiinnitä huomiota yleiskuntoosi.
Kun aloitin kuntoilun viagrakin alkoi taas pelittää, siis lenkille vaan ukot! - ceceros
Kunnonkohotus ja laihdutus auttoi minulla, eli elämäntapa muutos saa hommat toimimaan.
Jopa viagra alkoi taas toimia, spedra ei vaikuttanut mitenkään, vain kallis ostaa. - äijänkäppis
Joo kumma juttu tuo spedra, ei todellakaan mitään vaikutusta.
Viagra toimii kun ottaa tyhjään vatsaan ja antaa imeytyä vaikka sen puoli tuntia
sit voi syödä että jaksaa touhuta.
Menee vähän säädöksi mutta ei voi mitään, hätä keinoja keksii. - bindetinde
Spedra vie sen vähäinenkin erektion, vaihdan heti Viagraan, kunhan saan lääkäriin yhteyden. Ei edes mitään sivuvaikutuksia, vaikka sivukaupalla esitettiin.
- bindetinde
Vielä edelliseen. Spedralla täysin päinvastainen vaikutus,kuin mitä tarkoitus.
- Jumbov
Vieläkö porukka tilaillu Jumbo V:tä? Näyttää taas löytyvän netistä. Tämähän on oikeasti toimivaa tavaraa, löytyy paljon juttua googlettamalla. http://www.mielihyva.fi/fi/miehet/62-jumbo-v-.html
- HiHa123
Spedra toimii hyvin, eikä aiheuta päänsärkyä. Mutta pitää rentoutua.
Spedra toimii hyvin. 100mg riittää yleensä mutta varman pälle 100mg 25mg Sildenafil tai 2x100mg Spedraa...en keksi valittamista. Kaikki Sildenafilin sivuvaikutukset (kuumotus, tukkoinen nenä, turvonneet silmät) loistavat poissaolollaan. Ihan vitun hyvää tavaraa siis mutta ei ole varaa pahemmin ostella kun 8x100mg maksaa n. 48 euroa. Hintaa siis tulee 6 euroa per tabu, 100mg.
- Anonyymi
Mulla toimii hyvin 100 mg ja vähemmän sivuvaikutuksia kuin Viagralla ja Cialiksella. Miinuksena kallis hinta ja huono saatavuus.
- Anonyymi
Itsellä on aika paljonkin kokemusta tästä aiheesta, joten vastaan mielelläni. Kun kuulin ensimmäistä kertaa lääkkeestä nimeltä avanafil, olin rehellisesti sanottuna utelias mutta myös vähän epäileväinen. Kävin kuitenkin lääkärillä ja sain reseptin täysin virallisesti (täällä hoitui homma helposti https://medilux.fi/avanafiili/ Olin positiivisesti yllättynyt: vaikutus tuli nopeasti, noin puolessa tunnissa, ja olo pysyi muuten ihan normaalina. Ei ollut pahoja vatsavaivoja eikä mitään voimakasta päänsärkyä, mitä aiemmista lääkkeistä olin kokenut. Minulla ainakin avanafil toimi hyvin juuri siinä tilanteessa, mihin sitä tarvitsin, ja se toi varmuutta intiimiin elämään.
Mutta täytyy myös kertoa siitä, mitä tapahtui, kun sorruin tilaamaan ulkomailta netin kautta stendraa ilman reseptiä. Paperilla sen piti olla sama vaikuttava aine, mutta todellisuus oli karmea. Ensimmäisestä pilleristä tuli sydämen tykytyksiä, outoa huimausta ja pahoinvointia. Yöllä en saanut kunnolla unta, koska olo oli levoton ja välillä jopa pelotti, että sydän ei kestä. Sen lisäksi seuraavana päivänä iski todella kova päänsärky, joka ei mennyt tavallisilla särkylääkkeillä pois. Tajusin nopeasti, että olin tehnyt virheen, ja heitin loput tabletit roskiin. Se oli kallis oppitunti, mutta vielä tärkeämpi – se oli varoitus siitä, kuinka vaarallista on ostaa lääkkeitä ilman reseptiä.
Palasin sen jälkeen takaisin lääkärin määräämään avanafiliin, ja kaikki nuo kauheat sivuvaikutukset jäivät taakse. Opin siitä, että laillinen reitti ei ole vain muodollisuus, vaan se on oikeasti turvallisuuden tae. Apteekista saatava avanafil on toiminut tasaisesti, ilman niitä vaarallisia yllätyksiä. Haluan painottaa, että kokemukseni mukaan ei kannata edes kokeilla ostaa stendraa ilman reseptiä – oma terveys on kuitenkin arvokkaampi kuin yksikään pilleri. Jos miettii lääkitystä, kannattaa hoitaa asia rehellisesti lääkärin kautta, niin kuin minä lopulta tein. - Anonyymi
" Viagra ja muut vastaavat erektiolääkkeet auttavat miestä saavuttamaan erektion sekä ylläpitämään sen vain kun mies on seksuaalisesti kiihottunut; ne eivät lisää seksuaalista kiinnostusta tai halua. Siksi, jos mies ei ole seksuaalisesti kiinnostunut naisesta, Viagra ei ole tehokas auttamaan miestä saamaan erektiota. albanyurologyclinic.com hims.com" Lähde: Duck.ai
Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 681092
- 140859
- 73794
Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla
Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla (yksityisen asiakkaille Kela-korvaus jätetä422734- 38668
Mies miksi me ei voida aloittaa salaista suhdetta
Pakkoko siitä olisi kenellekään kertoa? Voitaisiin nähdä salaa jossain eri paikkakunnalla.72614Salassapito ja kunnan hommat
Hyryllä alkanut olla ihmeellinen tapa että minä kuulen kunnan tapahtumista kylältä yhden henkilön toimesta. Tiedotusta h13599Milloin mies aloitetaan
Joku kiihkeä romanssi tai vakavampi suhde..? En jaksa enää olla yksin. Sä taidat haluta olla yksin.37584- 94559
En enää mies ikävöi sinua niin paljon
Jos nyt vain pysyttelisit pois näköpiiristäni vielä kesän yli näiden useiden kuukausien jatkeeksi, niin luulen että kaik55543