Ihmetyttää nämä kulahtaneet ja vartalonsa menettäneet äidit. Olen kuullut usein väitteitä, että raskaus pilasi vartalon tai ettei kuntoiluun ole aikaa. Tämähän on p****puhetta. Vartalon saa oikein timmiin kuntoon jos haluaa raskauden jälkeen.
Miksi ei ole aikaa? Aikaa on kyllä. Esimerkiksi hyvä crosstrainer-laite kotona mahdollistaa treenauksen lasten nukkuessa tai lasten isän katsoessa lasten perään. Jo kolmen tunnin harjoitusta viikossa tekee ihmeitä.
Ja väitteet ei ole rahaa? Usein näillä äideillä on rahaa vetää röökiä aski päivässä, joka tekee 180 euroa kuukaudessa eli yli 2000e vuodessa. Tällä rahalla saa jo paljon mainioita kuntoilulaitteita.
Olen itse äiti ja treenaan 4 kertaa viikossa 1.5 tuntia kerrallaan. Kroppa on huippukunnossa ja mieli virkeä! Kaikki selitykset, miksi ei voida kuntoilla, ovat pelkkiä tekosyitä ja niitähän ihmiset keksivät hyvin helposti.
Kunnioittakaa naiset itseänne ja puolisoanne ja pitäkää ulkonäöstänne huolta. En voisi koskaan loukata omaa miestäni sillä, että hän joutuisi katsomaan lihavaa ja epäsiistiä naista.
Äitien rupsahtaminen - mikä syynä?
15
257
Vastaukset
- Kärsä ernesti
no eihän suomalaisilla töpöjalkaisilla ja pömppömahaisilla ole koskaan hyvää kroppaa ollutkaan, sitten on hyvä valittaa että raskaus sitä ja tätä, vei jotain mitä ei ikinä ole ollut olemassakaan
- suoraan sanottuna. .
Who gives a shit?
- 2+2
Olet joko perusläski tai joku telkkariin haluava kuntoilupaviaani. Suomalaiset ollaan perusläskiä kansaa (Ei ihan jenkkitasoa viellä) ja jokainen kuntoilee just niin paljon kun haluaa. Se että sinulla on neljä lasta ja kroppa kunnossa ei kiinnosta ketään muuta kun sinua ja ehkä miestäsi, riippuen avioliiton pituudesta tietenkin.
Kunnostaan huolehtiva odottava äiti on kun alkoholiton suomalainen mies. Harvinainen näky. :P - kokemusta on
Ihan normi kävelylenkki riittää kuntoiluksi. Läskit eivät tule liikunnan puutteesta, vaan liiallisesta viljasta (varsinkin vehnä) ja sokerista.
- 8uor
Ei siinä merkitse vilja tai sokeri, vaan se että syö enemmän kuin kuluttaa.
- kävely ei riitä!
Höpö höpö. Kävely ei kiinteytä kroppaa eikä muokkaa niitä alleja ja muita käsivarsien lihaksia tai tee timmejä vatsalihaksia. Vain kunnon treenillä saadaan vartaloon muotoa. Kävely parantaa kuntoa kyllä, muttei ulkonäköä, ei sitten yhtään.
- nainen 170cm/57kg
kävely ei riitä! kirjoitti:
Höpö höpö. Kävely ei kiinteytä kroppaa eikä muokkaa niitä alleja ja muita käsivarsien lihaksia tai tee timmejä vatsalihaksia. Vain kunnon treenillä saadaan vartaloon muotoa. Kävely parantaa kuntoa kyllä, muttei ulkonäköä, ei sitten yhtään.
Ooh, olen sitten tosi onnekas, kun olen saanut itseni kävelemällä kiinteäksi ja entisiin mittoihini kolmen lapsen jälkeen!
- naiset kaunistukaa!
Naisille on omia kuntoilukursseja, läskin lähetyskursseja, kauneuskursseja, kampaamoita ym joissa saa itsensä kauniiksi. Ja kun kiertää kalja viini ja karkkihyllyt kaukaa, se on jo hyvä alku.
Ootteko huomannu että erot johtuvat siitä kun viamo on mitä on?
Ei ihme että mies katselee uutta jos oma vaimo ei kuntoile ja laihduta, eikä miellytä miehen silmää.
Mies kaipaa kaunista ja rempseää hyvän ulkonäon omaavan naisen itselleen, miehet vaan paranee vanhetessaan mutta naiset rupsahtaa.- jaa-aa
Miehet kuitenkin kuolevat nuorempana....
- nainen 170cm/57kg
jaa-aa kirjoitti:
Miehet kuitenkin kuolevat nuorempana....
Kyllä ja vanhenevatkin naisia nopeammin.
- Really!!?
Hienoa, että kuntoilet. Ehkä kuitenkin kannattaisi treenata myös yläpäätä, jotta toisten kuntoilemattomuus ei aiheuttaisi sinulle ongelmia.
- Täsmälleen näin
Kaikki eivät tarvitse timmiä runkoa.
- pyhäyksinkertasuus
Mulla on kotona crossari ym. Mut lapsilta ei sen vertaa saa rauhaa että vois jumpata. Toisaalta kaikkien kotihommien ym. Jälkeen ku on menny 12 h niin ei enää jaksais. Kuntosalille haluaisin mut jos vien 2 ja 4 vee muksut sinne niin joku varmaan valittas ku ne ei olis nätisti sielä. T: 175cm ja 60 kg, joka ei ehdi itse syödä ilmeisestikään ainakaan liikaa.
- njaahans
Se että kuntoilee ei takaa sitä että omaa aivot !
- turhaa2
Miten niin rupsahtavat? Olen 45, terve ja hyvässä kunnossa. Syön tavallisesti ja monipuolisesti, en varsinaisesti harrasta liikuntaa. Olen pysynyt rupsahtamatta, vaikka en ole tehnyt mitään erityistä asian eteen. Tavallinen terve elämä ilman tupakkaa, laihdutuskuureja ja juopottelua, normaali arkiliikkuminen mitä päivän askareet tuo tullessaan, se riittää.
Kaunistukseen riittää jos hiukset on kunnossa ja iho hoidettu, siistit vaatteet ja reipas mieli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Zelenskyi ei suostunut nöyrtymään Trumpin ja Vancen edessä, siksi meni pieleen
Trumppia täytyy imarrella, silloin homma toimii aina. Tähän Zelenskyi ei suostunut.6734529Harmi että
Pidät niin vastenmielisenä. Olen minäkin välissä ollut ihan kamala sinulle ja ihmetellyt miten voit minusta tykätä. Se o202205- 1021376
En rehellisesti usko et oisit
Sekuntiakaan oikeasti mua kaivannut. Tai edes miettinyt miten mulla menee. Jotenkin todennäköisesti hyödyt tästäkin jos181231- 711168
Trump näytti slipoveri-ukolle kaapin paikan!
Slipoveri-ukko Ukrainan presidentti Volodimir Selenskyi meni tapaamaan valkoiseen taloon Trumppia ilman kunnon tuliaisia123999Nainen, olet jotenkin lumoava
Katselen kauneuttasi kuin kuuta, sen loistoa pimeässä. Sen kaunis valo on kaunista sekä herkkää ja lumoavaa. Olet naisel66998Jos saan sinut elämääni
niin minun täytyy nukkua ihan ensimmäiseksi 2vk putkeen. Sopiiko se sinulle? Väsynyt olen ollut ja niin levollinen olo75925Kun Zele jenkeissä kävi
Enää ei Zele saanutkaan miljardeja ilmaista rahaa niin helposti. Läksyttivät oikein kunnolla pientä miestä ja joutui poi255884- 65876