Hei tota jossain Turussa kuulema jossain Runosmäen lähellä on joku ihme hautausmaa joka on ainut Suomessa joka on vaan ihan kallione ja kivinen, ihan vaan metsässä, sinne ei saa sen uskonto kunnan naiset edes tulla!!!!
MIKÄ IHME SE ON!!!!
MIKÄ IHME SE ON!!!!
Vastaukset 16
Vanhimmat
Se on Kärsämäen hautausmaa.
Kaikilla joilla on kärsä saa käydä siellä.
Kyl niipal kärssissaa... sanos Sika - tie häntä olik eres Viottorio de?
Mistä tuo käsitys on voinut syntyä ettei naiset sais käydä sillä hautausmaalla? Kysymys on tietty ikivanha, mut silti.
Kysymys tarkoitti Kärsämeän hautausmaan takana olevaa uutta hautaqusmaata, jonka on tarkoitettu muille uskonnoille kuin meikäläisille. Sinne voidaan haudata muslimien tapojen mukaan esim. siten, että kuollut makaa oikealla kyljellään kasvot mekkaan päin...
Mekka, medina ja mokka ...
Onks Mekkaa viel, ku ainaki Myllys lopetti?
Samas suunnas kumminki. Mitä välii?
Ai muslimimaat ovat Kärsämäest katsoen Raisioon päin. Kyl täst sivustost sit hyötyäkin on, ku välil oppii jotain uutta.
Menen sitte sinne heti huomenna. Onkohan siellä valvontaa, tempastaanko naista vesurilla otsikkoon vai koskeeko vain musliminaisia?
Jos tolla mielellä menet, varoitan jo etukäteen. Peitä ainakin olkapäät ja polvet. Näin viksu tekee Luteruksen hautausmaillakin.
Joo mä haen Indiskasta semmoisen läpinäkyvän mekon ja liihotan sinne välittömästi. Polvet ja olkapäät on "peitossa".
Juu, ei muuten väliä, kunhan pillus ja terhakkaat nännit näkyy!
Miten sä U r anus nyt noin ala-arvoiseen kommentointiin sorrut? Nuo sun mainitsemat ruumiinosat on varattu vain ja ainoastaan suomipoikain silmille. Kunhan oisin mennyt testaamaan suvaitsevaisuuden tasoa ja kaippa muslimit nostaa lämpöä ihan vaan hunnutta kulkemisestakin.
Länsikeskuksen Cittarissa aikoinaan näin semmoisen naisen, kun oli niin tarkkaan kääritty mustiin releisiin, ettei edes silmiä näkynyt. Tuli mieleen se Fifth Elementin oopperalaulaja, jonka vatsassa oli ne kaikkien himoitsemat elementit? Tämä hunnutettu nainen oli ihan älyttömän pitkä ja huojui epätodellisen sulavasti. Onko tullu katotuks? Eiku menoks.
Sori, miettisin vaan, et olisit kiusoitellut miehiä huolella. Onneks en ite kuulu sellaiseen uskontoon.
Noita kultturinrikastajia ei oikeesti kannata lähtee haastamaan, katse alas luotuna vaan kipittää kiltisti ohi. Meinasin vaan etteivät ois hautuumaalla niin väkivaltaisia. Olen nääs joutunut Hesassa asuessa pakenemaan yhteen pikkuputiikkiin tämmöistä itämaan ihmettä pakoon, kun ei hellittänyt millään. Sanoin rumasti neljällä eri kielellä, mut tää tampio luuli että pelleilin. Pirun kovaa se juoksikin kun tinttasin kierteellä.