Naispedofilia/efebofilia

Miesten kyseisistä asioista kyllä jaksetaan toitottaa, mutta miksei naisten. Sitä tapahtuu ja paljon. Olen omin silmin nähnyt.
6634
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

no, kerropa lisää.

Äänestä

Musta tähän sopii se muija, joka imettää 6-vuotiasta lasta. Todennäköisesti tämä palvelee enemmän äitiä kuin lasta. Samoin jotkut äidit tyydyttää liikaa läheisyydentarvetta lapsella esim painostamalla liian "vanhan" lapsen nukkumaan kanssaan.. Hellyyden, läheisyyden ym pitäisi aina lähteä lapsen tarpeista, ei äidin. Jotkut äidit roikkuu liikaa aikuisissa pojissaan ja yrittävät omia heidät, vaativat luopumaan parisuhteesta ja omista haaveista..
Naisten tekemä hyväksikäyttö on vaan vaikeammin todennettavissa, kun se verhotaan hyvän äitiyden kaapuun ja on ehkä luonteeltaan enemmän emotionaalista, kuin suoran seksuaalista.

Äänestä
  • On olemassa myös insestin muoto nimeltään "emotionaalinen insesti". Tähän syyllistyvät molemmat sukupuolet, ja se tarkoittaa sitä että vanhempi kohtelee omaa lastaan kuten puolisoaan, vaikkei hänen kanssaan seksiä harrastakaan.

    Äänestä

Naisista on syytetty lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä noin 0.4%. Vaikka todellinen esiintyvyys olisi moninkertainen, naiset olisivat selvästi huomattava vähemmistö. Tämä ei tarkoita, etteikö heitä olisi, mutta on luonnollista, että jos 99% hyväksikäyttäjistä on miehiä, niin puhutaan enemmän miespuolisista pedofiileista. Toiseksi kaikki lapsia seksuaalisesti hyväksikäyttävät miehet ja naiset eivät ole lainkaan pedofiileja, itse asiassa suurin osa on täysin heteroseksuaaleja sukukypsiin aikuisiin vetoa tuntevia ihmisiä (yleisimmin miehiä, jotka ovat läheisiä lapselle).Lisäksi kaikki ns. pedofiilit eivät käytä hyväkseen lapsia. Se että miehet kokevat enemmän vetoa nuoruuteen kuin naiset, on myös selitettävissä siinä, että miessukupuoli suosii nuoruutta enemmän kuin naissukupuoli, mitä tulee seksuaalivalintaan. Naisen hedelmällisyys laskee iän myötä ja on suurimmillaan 18 vuoden iässä. Miehet ovat osin sopeutuneet kokemaan vetoa sellaisiin piirteisiin, jotka ovat merkki epäkypsyydestä: suhteessa suuret silmät, sirot kasvoluut ja raajat. Naiset taas suosivat keskimäärin enemmän itseään vanhempia miehiä. Naisten harjoittama lapsen/ nuoren seksuaalinen hyväksikäyttö on siis ilmeinen ongelma, mutta se on erittäin paljon harvinaisempaa kuin miesten harjoittama seksuaalinen lapsen/nuoren hyväksikäyttö.Siksi siitä ei puhuta niin paljon. Traagista se on tietenkin yksilötasolla uhrin kannalta.

Äänestä
  • " Se että miehet kokevat enemmän vetoa nuoruuteen kuin naiset, on myös selitettävissä siinä, että miessukupuoli suosii nuoruutta enemmän kuin naissukupuoli, mitä tulee seksuaalivalintaan."

    Oliko tuo lause muuta kuin kehäpäätelmä; itsenä toistoa?

    Äänestä

Liekö vanhoissa akoissa ja ukoissakin enmpikin
jotain perversioita
- oon kuullu ja joutunut myös kohteeksi,
vanhat ukot syö naisten vaihdevuosilääkkei ja sitten hyökkää kimppuun ja pakottavat
lapsia ja ihan tuntemattomiakin naisia lutkuttamaan kulliaan kuin vanha sika
röhkiessään henkitoreissaan uhriparka ku happea ei saa toisen puristaessa kurkusta. Sairaalassakin olen nähnyt tommosen tilanteen. Silloin kohteena oli
vuodepotilas, halvaantunut iäkäs mummu.
Käyttääkö jotkut naiset tommosia huoratemppukoulun temppuja koston välineenä
- irvokkuudessaan ja raakuudessaan vailla vertaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


seksuaalinen epätasa-arv kirjoitti:

Miesten kyseisistä asioista kyllä jaksetaan toitottaa, mutta miksei naisten. Sitä tapahtuu ja paljon. Olen omin silmin nähnyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu