Olen metroseksuaali

Jos miehessä on urbaaneja metrosexuaalisuus-vivahteita, se ei tarkoita että on pelimies. Se tarkoittaa vain, että on saanut sivistystä jonkin verran ja eurooppalaisia vaikutteita yhdistettynä katu-uskottavuuteen.
489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

haha. böndepelle tykkää matkustaa metrolla. tuhkamuna oot.

Äänestä

Mennäänkö yhdessä Metroon pohtimaan asiaa?

Äänestä
  • Bussin takapenkille? Sylikkäin?

    Äänestä

Pienenä vinkkinä: katu-uskottavien ei tartte mainoistaa olevansa katu-uskottavii :D

Áito erottuu aina kalliistakin kopioista, kuten timantti erottuu hiilestä.

Toisilla on persoona ja toisilla kopio

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ymmärrätkö? kirjoitti:

Jos miehessä on urbaaneja metrosexuaalisuus-vivahteita, se ei tarkoita että on pelimies. Se tarkoittaa vain, että on saanut sivistystä jonkin verran ja eurooppalaisia vaikutteita yhdistettynä katu-uskottavuuteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu