Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • FataMorgan

      Onhan tuo tosiaan HAUSKA :) Sain itsekkin nauraa kippurassa mutta totuuden perää tuossa ei paljon ole.

      Sillä itselläni on lv ori 10vuotta joka on ollut nyt 4vuotta poissa ravikuvioista. Hyppää ratana 90-100cm. Yksittäisenä on menty yli 130cm (kuvia on todisteena jos haluua) ja koulua on menty HeC-B, valmennuksessa toki käydään mutta harvoin eli aika omalla treenauksella on pojasta ratsua tehty ja hienosti tunneilla menee muiden 'ainaratsuina' olleiden kanssa vaikka sellainen 'ex-ravurinluuska' onkin :)

      Mutta hauska tuo toki oli! :D

      • Uskon kun näen...

        Kiitos, näkisin kuvat erittäin mielelläni!


      • joopajoo
        Uskon kun näen... kirjoitti:

        Kiitos, näkisin kuvat erittäin mielelläni!

        Ei FataMorgan sulle mitään kuvia voi näyttää kun sillä ei oo niitä! Ootko niin tyhmä ettet tajuu et se valehtelee? Kunhan puhuu läpiä päähäs, kyl sen ratsastus"taidot" on nähty ja sen "ratsu"lämppärit samoin, hah haa!


    • noooo

      omistan kaks! molemmat hienoja hepoja, tosin toinen vasta ratsun alku, mutta ei parempia vois ollakaan....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      85
      1335
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      34
      1029
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      19
      855
    4. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      153
      670
    5. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      660
    6. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      649
    7. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      627
    8. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      184
      616
    9. Onko kaivattusi

      hyvä ihminen? Kerro
      Ikävä
      31
      542
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      39
      528
    Aihe