Nurmeksessa on liikennevalot, meillä ei :( Sen sijaan meillä on negatiivisia.
Missä liikennevalot?
Nurmeksessa paremmin
36296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Eikö niitä joutilaita voisi laittaa risteyksiin tolpiksi? Taskulampulla sitten näyttäisivät valoja.
Eipä jouva. Koulutettaan aurauskepiksi.
Elä höpäjä, eihän niitä mustia keppejä aurakuski voi mitenkään havaita. Vai onko se tarkoituskin..?
Hyvinhän ne päivällä erottaa. Yöllä toki tilanne eri. Jospa ne valkeat hampaat ja silmämunat loistaisi?
Lieksaan Liikennevalot.
https://www.youtube.com/watch?v=UFuuhHtZ0y4
https://www.youtube.com/watch?v=34926nGyRvs
Hyvin erottuisivat valkoista lunta vasten!
Nepä näyttäisi aina keltaista,kun koirat kävisi kuseksimassa tolppaan,ainakin talvella.
Niin, muslimithan ilmeisesti pitää koirista.
Kyllä vain.
Ei tarvita liikennevaloja, niissä joutuu pysähtelemään. Paremmin sujuu kun kaikki saa ajaa ja pyöriä liikenneympyrässä.
Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa.
ABC vaati juuri sen vuoksi liikenneympyrän,että rinkiä kiertävällä on lyhyt matka työntää auto tankille. Toinen syy,että hitaalla oleva kaveri huomaa ja kerkiää tankkaamaan kallista polttoainetta.
Ei toimi, kun lieksalainen vaan kiertää sitä ympyrää, loputtomiin.
Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa. Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa. Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa. Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa. Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa. Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa.
Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa. Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa. Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa. Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa. Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa. Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa. Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa. Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa.
Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa. Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa. Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa. Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa. Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa. Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa. Siinäpä se ongelma. Lieksalainen ajaa ympyrään, ei osaa poistua. Pyörii sitä ympyrää kunnes autosta loppuu bensa.
Niin, pyörii vaan ympyrää!
Eivät toimisi Lieksassa, kun siellä ihmiset näkevät kaiken mustavalkoisena.
Ja pyörii ympyrää, musta lumikko vaan nauraa.
Lieksaan mustat liikennevalot. Näyttää aina vaan mustaa.
https://www.youtube.com/watch?v=TW_g1JvpQuM
Oujee!
Lieksalaiset ovat niin tyhmiä, etteivät tajuaisi liikennevaloista mitään. Seistä molottaisivat suu auki päivän niitä ihmettelemässä.
Parempi sekin, kun tilanne nyt, ajavat päiväkausia ympyrää osaamatta poistua siitä.
Kirtäää ne, ei oo bensa loppu vielä.
Ööäärrrrr
Vieläkö kiertää?
joko liikennevalot löyty ympyrästä
Lieksassa olleet viisaita,kun liikenneympyrä on laitettu huoltoaseman viereen. Nämä pölvästit,jotka jääpi kiertämään ympyrää eivätkä osaa pois,niin polttoaineen loputtua on lyhyt matka työntää tankille.
Nurmeksen liikennevaloidea syntyi siitä kun paikalliset juopot seisoi risteyksessä silmät punaisina ja liikenne pysähtyi? Sitten tuli oivallus että viedään pulit hoitoon ja laitetaan oikeat liikennevalot!
Ei mene sillain. Se on tehty Nurmeksen valot sen tähe kun Kuhmolaiset tuli junia katselemaan Nurmekseen. Näkisivät samalla liikennevalot. Tämän kerto 80 luvulla Nurmeksen elääkkeellä oleva "viranomainen". Nyt on Kuhmossa useampikin liikennevalo risteys. Jotta siltä pohjalta.
Liikennevaloissa tapahtuneen kolarisuman jälkeen Nurmes aikoo muuttaa liikennevaloristeyksensä Lieksan malliin liikenneympyräksi.
Iskelmän sanoin: Lieksalainen pyörii pyörii ympyrässä, vanki ompi ympyrän.......
Onhan noita valjoja jo tarpeeksi
Yhdessä kolarissa oli osapuolena ambulanssi ja toisessa paloauto,Nykyisin kolareita ei enää ole ollut,kun valojen säätö on paremmalla pohjalla. Liikennevalot toteuttaa tasa-arvon risteyksessä ja uusimalla nykyaikaiset senkun paranee. Tyhjässä risteyksessä punaisen palaessa vaikka yöllä minuuttisotalla ei ole mitään järkeä.