Ennen helmikuun käräjiä oli matka "raitistumaan" ja nyt on rakkautta ilmassa. Ettei vaan yrittäisi vaikutella käräjiin positiivisessa hengessä?
Johanna yrittää vaikuttaa
6-4
12207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Oikeudessa ovat näätäsyyttäjä ja näätätuomari.
Syyttäjänä toimii kihlakunnansyyttäjä Sirpa Väätäinen.
Johanna Tukiaista (so. vastaajaa) koskevat syytteet, jotka käsitellään Helsingin käräjäoikeudessa helmikuussa 2015:
A) R14/ 8868: Laiton uhkaus
B) R14/ 8870: Pahoinpitely
C) R14/ 8873: Laiton uhkaus
D) R14/ 8879: Pahoinpitely.
Julmat syytteet. :(
Dolls Diary: "Nimi: Johanna Tukiainen
20.08.13 11:38 pm
HENKiLÖKOHTAINEN ViESTI ELLi VALTOSELLE "eläinsuojelusta"
Tekisi mieli sanoa nyt sellaiset sanat kyseiselle Eliille, että mut varmaan pidätettäisiin niiden takia taas kerran!!!!! Ensinnäkin ihana Elli, tulet maksamaan tästä ja kovat rahat!! Ensinnäkin juristini lähettämä kirje minulle kauttasi oli: "Etsimme koirille sijaisperheitä ja jos emme löydä niitä, joudumme lopettamaan kaikki koirat."
Ensinnäkin, minä lopetan sinut Elli Valtonen, ennenkuin sinä lopetat yhtäkään koiraani!!!!! Laitan vaikka pommin koko Viikkiin jossa vapautan myös häkeissä olevat eläimenne!
Kukaan ämmä ei määrää tässä maassa että koirani otetaan huostaan ilman mitään kunnon syitä saati että uhkailet vielä heidän lopettamisellaan!!
Kuten sanoin jos en saa omia perhernjäseniäni takaisin niin uusi mieheni tulee lopettamaan sinut Elli! Ja onneksi mieheni sattuu olemaan turvallisuusalalla, kuten sanoin hän vaikka pippurisuuttaa sinut kuoliaaksi, ei voisi vähempää kiinnostaa saa-tanan akka!!!!!”
Tappouhkaus kuvana: http://aijaa.com/FyM1rH
Ei auta itku markkinoilla. Syytteet on ja pysyy, tuomio tulee!
Kannattaisi Paxuladyn vaan alkaa keskittymään katkaisuun ja viekkareihin...
Totta turiset!
Onkohan Väätäisen Sirpalla ruskea polkkatukka ja yllään tuulipuku???
On varmaankin ja on myös rupsahtanut lastenteossa, joita joutuu lykkään aamuvarhain räntäsateessa tarhaan?Silmälasipäinen ja harmaan koivunvärinen?
Kaikkea tätä hän on.
Sopivasti pyöreä, mikä johtuu istumatyöstä.