Eikö ole tiedossa että joka vanhoja muistaa sitä tikulla silmään. Ja p...ka ei parane pöyhimisestä se alkaa vaan haisemaan. )
Vanhoja kaivellaan Jämpällä :(
4
151
Vastaukset
- Konna minäkin
Onkos sulla omallatunnolla jotakin? On tainnut nousta yön pimeydessä pelkotiloja. Älä turhaan pelkää, jos on rötöksesi vanhentuneet, koska talousrikoksissa vanhenemisaika on verraten lyhyt.
Mene rauhassa, äläkä enää syntiä tee!- Pitää miettiä ensin
Talousrikosten vanhentumisajat ovat törkeässä jossa maksimi rangaistus 4 vuotta niin vanhentuu 10 vuoden kuluttua teon päättymisestä ja jos tavallinen talousrikos jonka maksimi rangaistus 2 vuotta niin vanhenee 5 vuoden kuluttua teon päättymisestä. Että ei ne vanhenemisajat nyt niin kamalan lyhyitä ole. Jos veivaan lähtee niin sitten pitää kestää mahdolliset seuraamuksetkin.
- Varajuomari, emeritu
Pitää miettiä ensin kirjoitti:
Talousrikosten vanhentumisajat ovat törkeässä jossa maksimi rangaistus 4 vuotta niin vanhentuu 10 vuoden kuluttua teon päättymisestä ja jos tavallinen talousrikos jonka maksimi rangaistus 2 vuotta niin vanhenee 5 vuoden kuluttua teon päättymisestä. Että ei ne vanhenemisajat nyt niin kamalan lyhyitä ole. Jos veivaan lähtee niin sitten pitää kestää mahdolliset seuraamuksetkin.
Mutta jos on jo 70-luvun lopusta tehnyt poliittista kunnallista rötöstä, joka on ollut tauotta jatkuvaa ja lakiin ja asetuksiin perustumatonta. Ja joka on rikkonut jatkuvasti myös kuntalaisten tasavertaisuutta sekä on näytettävissä, että rikollisesti ansaittu hyöty on kohdistunut yksityisiin kohteisiin. Kauankohan vanhentuminen näissä kestää?
- mistä yhteys?
Titääköhän Pietrai nuo vanhenemisajat?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Netta pelkäsi Maisan nappaavan kauramiljanäärin
Samanlaisia naisia tuntuvat muutenkin olevan. Tietää kertoa: https://www.seiska.fi/rikos/kauramiljonaari-jp-kukkosen-ne1385230Harvinaiset kuvat: Iskelmäkuningatar Eini ja Lars-rakas yhdessä juhlimassa "Jotain suurta pienen..."
Iskelmäkuningatar Eini oli tänä vuonna Linnan juhlissa puolisonsa Lars Pajumäen kanssa. Lars-puolisoa ei ole paljon julk271554- 1041432
Tietäisinpä mitä sinä haluat
Annat vihjeitä, että haluaisit kenties lähentyä, mutta jos otan askeleen lähemmäs, saan osakseni vain torjuntaa. En tied621368Se olet todella sinä
En voisi onnellisempi olla ❤️ Se olet oikeasti sinä joka mulle kirjoitellut ❤️ Mulla ollut ihan kamala ikävä sinua ❤️781204- 59962
Edellinen alotukseni poistui joten
Uusiksi sama. Hyvää viikonloppua ystävä ja anteeksi kaikesta.129932- 53890
Professori ministeri Rantasen turvapaikkakirjeestä: Tyrmistyttävä
Nyt persut haluaa koko Euroopan hylkäävän laillisuuden ja kansainväliset sopimukset. Kansainvälisen oikeuden emerituspr215806- 47717