Eikö ole tiedossa että joka vanhoja muistaa sitä tikulla silmään. Ja p...ka ei parane pöyhimisestä se alkaa vaan haisemaan. )
Vanhoja kaivellaan Jämpällä :(
4
291
Vastaukset
- Konna minäkin
Onkos sulla omallatunnolla jotakin? On tainnut nousta yön pimeydessä pelkotiloja. Älä turhaan pelkää, jos on rötöksesi vanhentuneet, koska talousrikoksissa vanhenemisaika on verraten lyhyt.
Mene rauhassa, äläkä enää syntiä tee!- Pitää miettiä ensin
Talousrikosten vanhentumisajat ovat törkeässä jossa maksimi rangaistus 4 vuotta niin vanhentuu 10 vuoden kuluttua teon päättymisestä ja jos tavallinen talousrikos jonka maksimi rangaistus 2 vuotta niin vanhenee 5 vuoden kuluttua teon päättymisestä. Että ei ne vanhenemisajat nyt niin kamalan lyhyitä ole. Jos veivaan lähtee niin sitten pitää kestää mahdolliset seuraamuksetkin.
- Varajuomari, emeritu
Pitää miettiä ensin kirjoitti:
Talousrikosten vanhentumisajat ovat törkeässä jossa maksimi rangaistus 4 vuotta niin vanhentuu 10 vuoden kuluttua teon päättymisestä ja jos tavallinen talousrikos jonka maksimi rangaistus 2 vuotta niin vanhenee 5 vuoden kuluttua teon päättymisestä. Että ei ne vanhenemisajat nyt niin kamalan lyhyitä ole. Jos veivaan lähtee niin sitten pitää kestää mahdolliset seuraamuksetkin.
Mutta jos on jo 70-luvun lopusta tehnyt poliittista kunnallista rötöstä, joka on ollut tauotta jatkuvaa ja lakiin ja asetuksiin perustumatonta. Ja joka on rikkonut jatkuvasti myös kuntalaisten tasavertaisuutta sekä on näytettävissä, että rikollisesti ansaittu hyöty on kohdistunut yksityisiin kohteisiin. Kauankohan vanhentuminen näissä kestää?
- mistä yhteys?
Titääköhän Pietrai nuo vanhenemisajat?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1064025
- 773367
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?233044Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?643033- 622782
"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m342659Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk202560Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.812383Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim422329- 322231