Tällainen kysymys väistämättä herää :( Uuden morsiamen jälkeen ja seuraksena pariskunnan alkoholin käyttö on räjähtänyt. "Clubi-iltoja", "treffi -iltoja", "lomailua" eli ryypiskelyä jatkuvasta. Denu on sairaseläkeläinen, usein tällaiset ovat mieleltään sairaita. Onko Denu väkivältainen, lisääntynyt alkoholin käyttö ja uusi morsian saattaa tuoda nuo piirteet esiin voimakkaastikin. Jäämme seuraamaan tilannetta Seiska Livestä :(
Onko Denu väkivaltainen?
Surunaama Oulusta
18350
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Sairas mieli herättää kysymyksiä.:)
Tätä juuri tarkoitin. Denu on sairaseläkkeellä, siihen on syynsä. Usein sairaseläköityminen vain pahentaa tilannetta. Mielen ongelmat muuttuvat akuuteiksi ja kroonisiksi :(
Juhlinta on kyllä rankkaa kun tarvitaan niin paljon rentoutusta. Usein clubi-illan jälkeen on kans selkä kipee tai kaamee flunssa niin että Jassu on vuoteessa päväkausia.
Pienessä vuokraläävässä, viinaa päässä ja tunnelma helposti tiivistyy. Tenu-ukosta tulee toinen mies. Ja Mustista vieläkin tummempi :D
Tänään ei oo sitten jaksettu nousta ylös ihailemaan Skotlannin ihanuutta? Ilmeisesti tänään rentoudutaan kaiken pakkaamisen, matkustelun ja ihailun jälkeen? Tai paluumatkan pakkaaminen on tehty ja nyt tarttee rentoutua?
Denu on löysä kasa josta ei ole väkivallan tekijäksi, sen enempää kuin seksuaalisten tekojen sankariksi. Eiköhän sielläkin dildo savua makkarissa, silloi kun Jassu haluaa nautiskella.
Ei kai tuollainen itsensä sairaseläkkeelle tenutellut tenuseiväs tuollaiselle Gurkhasoturille pärjää.
Denson nyrkki saattaa heilahtaa kun huomaan mustiasisen todellisen syyn "puoluehommiin". Sama peli jatkuu kuin suomenkin "puoluehommissa". Case Kanerva, Case Rajala remenber?
Hyytelökäsi ei heilahda mihinkään, tuskin pappa kykenee enää edes käsiään nostamaan ylös. Siinä ne roikkuu olkapäistä.
Syököhän Denu viagraa?
No sellainen läskikasa vanhus, mitäs luulisit :D Denu on true grit!
Tentta perkele, älä piekse sitä akkaas!
Jos käyttää pitää toivoa että Denu ei saa sydäriä harrastaessaan seksiä Jasminin kanssa.
Jassu pääsis isoihin rahoihin kiinni, perijtär palaisi oulun hometorppaa rikkaana leidinä.
Ja perintö olisi 3 kusiset kalsarit, 4 paria rikkinäisiä sukkia, 1 reikäinen kesäpaita, 1 pitkät takanta ruskeat kalasrit, 2 nailon paitaa, 1 suorat mutta ryppiset pitkät housut, 1 kulahtaneet farkut, 1 henkselit. 2 tyhjää muovipussia, 1 tekohampaat, 1 pohjattomat kengät, 1 todella vähän käytetty hammasharja, 1 sarja vähän käytettyjä kertakäyttölakanoita.
Joo, siinäpä sitä perintöä onkin Jassulle.
Kyllähän Denuakin rupeaa v*tuttamaan, kun Musti nöyryyttävästi joutuu siivoamaan papsun pa*koja housuista. Viinan avulla saattaa se nyrkkikin heilahtaa.
Stalkkereilla kovaa. Kun ei ole muuta märehdittävää, pitää tekemällä keksiä jotakin. Yleistäkää lisää, sehän teiltä luonnistuu.
Kukin voi mielessään kuvitella kuinka Tenttu huutaa viinaraivossa ruikkup*skat housussa; "Musti saaaaaatana!"