Mikä on ehdottomasti HALVIN nettiliittymä läppäriin? Olen köyhä ja pitäisi kuitenkin käyttää nettiä päivittäin.
halvin nettiyhteys läppäriin?
10
1045
Vastaukset
- PPAP2
parahin köyhä, ehdottomasti halvin liittymä on mitä luultavammin juuri sellainen jossa menevät ne vähäisetkin jöröt haaskiin . toimivuus on mitä on ja käyttökokemus sekä mukavuus sen mukaista. edellinen mielessä pitäen voit pyytää operaattoreilta tarjouksia sinun tarpeisiin/resursseihin sopivista liittymistä.
- 3G on syvältä
Mulla Telefinlandin liittymä oli tarjouksena 6 euroa kuukausi. 3G mobiili (2 M nopeus) mikä tarkoittaa viikonloppuisin ja arki-iltaisin surkeaa toimintaa.
- PPAP2
aikamoista humpuukia vaikka sitten maksoikin "vain" 6 erkkiä .
- ---
Saunalahden Tarkka 2G on 3,90 € / kk.
Se ei kyllä toimi ilman nettitikkua tai puhelinta mikä osaa jakaa netin läppäriin.- PPAP2
eihän kukaan järkevä sijoita neljääkään erkkiä moiseen humpuukiin.
- ---
PPAP2 kirjoitti:
eihän kukaan järkevä sijoita neljääkään erkkiä moiseen humpuukiin.
Tässä kysyttiin halvinta mahdollista. Laadulla tuskin on silloin merkitystä.
- PPAP2
--- kirjoitti:
Tässä kysyttiin halvinta mahdollista. Laadulla tuskin on silloin merkitystä.
kyllä juu.
- halvalla pärjää
Teleltä puhelin liittymä netillä, alkaen taisi olla 2-3€/kk. Jos läppärissä ei ole sim kortin paikkaa osta esim tori.fi käytetty mokkula.
- NetUser
Mie itse käytän Saunalahden 4G nettiä langattoman retittimen kautta. Hinta 20e kuussa ja toimivuus on hyvä. Ei ole ainakaan paha hinta. Köyhä olen mieki mut ei aivan kaikkea saa muutamalla eurolla. Mitä järkeä olis maksaa vaikka 3 euroa jos ei sitten toimi.
- sitsepelaa
Mulla on 2,90/kk euron liittymä, hyvin pelaa s-posti, lehtien luku, myös mobiilivideot toimii. Nopeus on 256 kiloa ja operaattori on Elisa-Saunalahti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa1874780Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k303660Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.392572Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1572247Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet481530- 731308
Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen751151Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.711142En unohda sua
En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on391083Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!
Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei6911011